Felixi, byl o vás natočen dokument Krásné je žít, jaké z toho máte pocity?

Je to zvláštní. Člověk by si mohl myslet, že už je na tom tak, že se o něm už jenom něco natáčí. Můžu být rád, že jsem se toho dožil, na druhou stranu můžu být rád, že se o mně neříká, že jsem umřel předčasně.

Jsem rád, že jsem se dožil dokumentu, a když jsem viděl, co všechno v něm je, ani jsem nevěřil, že jsem to všechno zažil. A rád bych to zažil znovu.

Zdroj: VLM

Co všechno se o vás v dokumentu dozvíme?

Začínám jako nahý, jak jsem se narodil, pak jsem tam během studií, školy, Zlín, Kroměříž, konzervatoř, Janáčkova akademie, Orchestr Karla Vlacha, symfonický orchestr, po Láďu Štaidla, Karla Gotta až dodnes.

Na tiskové konferenci se říkalo, že se tam dozvíme i to, jaký jste otec a manžel.

Myslím si, že otec jsem lepší než manžel. Na druhé straně to není jen mojí vinou. V manželství rozhoduje spousta jiných faktorů, a když se to nespojí, tak se to rozpojí.

A jaký jste otec?

Myslím si, že se snažím dětem pomáhat. Dokážu odhadnout, co by mohly potřebovat. Snažím se, aby to pochopily, protože kolikrát člověk s radostí a vůlí přijde s nápadem, ale nemusí se to zrovna líbit.

Většinou je to tak, že děti o tom pak chvíli přemýšlejí a řeknou, že jsem měl pravdu. Většinou to tak bývá.

Aničku jste měl ve vyšším věku, je otcovství lepší v pozdějším věku?

Měl jsem dítě i v mládí a ve středním věku.

Já vím, ale můžete porovnat, jestli je lepší mít dítě dřív, nebo později?

Viděl bych to tak, že čím víc bych dětí měl, tím lepší. Mám tři děti, a kdybych měl další dítě, těšilo by mě to. Čím víc dětí máte, tím víc se ty problémy rozloží. S dětmi je to radost. Bohužel už mít další nebudu a mrzí mě to.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články