Ilono, vy jste v Ulici od samého počátku, nepřestalo vás natáčení bavit?

Sice jsem tady od začátku, ale nejsem tady pořád. Mám takovou výhodu a jsem šťastná, že to tak mám, že tu občas jsem a občas mám volno, protože když mám spoustu práce v divadle, tak si mohu dovolit říct o pár měsíců volna. Já jsem se teď vrátila, protože se vrátila moje dcera.

Zdroj: VLM

Velkou novinkou je, že se vám vrací seriálová dcera, kterou hraje Anička Fixová. Jak se na to natáčení těšíte? Už je to pár let, co odešla.

Je to něco tak krásného. Vím, že to hodně lidem přijde, že je to taková fabrika, která se točí každý den, ale v podstatě je to, i když to bude znít hrozně, rodina. Anička přišla po delší době a bylo to až dojemné, jak ji přijali všichni kameramani, zvukaři. Takže to je opravdu, jako když se vrátí dítě z Afriky.

Už se v Ulici protočilo dost herců, byl pro vás někdo nesympatický, nebo měl někdo hvězdné manýry?

Já se točím pořád v okruhu těch svých lidí, takže neznám linky jiných lidí, takže se mě neptejte na jiné rodiny, které neznám. Já se setkávám s fajn lidmi, s nikým nepříjemným ne. A pokud je to někde v kancelářích, tak o tom nebudu mluvit.

Blíží se léto, máte už plány na dovolenou?

Letos jsem si opravdu udělala pár dní volna, protože jak jsem ve čtyřech divadlech. Móda je teď hrát na letních scénách a já jsem loni hrála bohužel nonstop celé prázdniny, takže jsem neměla vůbec volno. A protože jsem ještě šéfka na konzervatoři, tak pak v září začal školní rok a vůbec jsem si neodpočinula. Takovou chybu už neudělám. Takže letos občas hraji na letních scénách, ale občas mám pět, šest dní volna a ty si nenechám vzít.

Když už máte to volno, co děláte?

Mám to vše naplánované. Protože se bojím, aby někde na letišti nestávkovali, tak jsem si udělala velmi připravenou dovolenou s dnem před a dnem po, abych nemusela platit pokuty. Mám to vše připravené do detailu.

Jste plánovací typ?

Samozřejmě ráda plánuji, život nejde naplánovat, ale práci musím plánovat, protože už vím, co budu dělat na jaře příštího roku. Je to krásný, že budu hrát, ale je to i hrozně zavazující. Nesmí se vám nic stát, zhroutit se, být nemocná. Takže na jednu stranu je to fajn, na druhou stranu mám práce nad hlavu a teď mě to dost mele. Volno si zasloužím.

Autor: Lucie Šaléová