Herečka je ve svém věku neustále plná elánu. Sedět jen tak s rukama v klíně jen proto, že už by se to nejspíš slušelo, jí nejde. A tak pořád skotačí a rozdává radost na prknech, co znamenají svět, a vyprodává představení. Její nezaměnitelný smysl pro humor a nakažlivý smích diváci milují. Komediální talent předvedla také v nestárnoucích filmech Světáci, Pane, vy jste vdova!, Drahé tety a já, Čtyři vraždy stačí, drahoušku anebo Petrolejové lampy. Excelovala i v novodobých komediích Teorie tygra a Teroristka, kvůli které se dokonce naučila střílet, a doslova nezapomenulná byla v humorných scénkách s Felixem Holzmannem.

Zdroj: Youtube

Krátce po škole hrála ve snímku Kočár do Vídně, kde si ji tehdy vyhlédli tvůrci rakouského filmu Zámek. Ke své roli dokonce nepotřebovala žádné speciální masky ani rekvizity, byla prý dokonalá tak, jak byla. Pro mladou herečku to bylo natolik neuvěřitelné, že v tom musel být nějaký háček. A taky že ano. V jedné scéně měla být nahá. Na svlékání ale Janžurová nebyla zvědavá a z natáčení vycouvala. Za tři týdny se filmaři ozvali znovu, tentokrát s možností dublérky. A na to už Iva kývla. Bohužel jí ale nedošlo, že si ji divák ve finále s oním tělem spojí. Když pak film viděla, musela si zakrývat oči. Dublérka totiž byla čerstvě po porodu a nevypadala prý zrovna pěkně.

Soužití tří generací

V soukromí dělají Ivě radost dvě talentované dcery Sabina a Theodora, s nimiž má velmi blízký vztah. Společně i s jejich rodinami žije dokonce pohromadě pod jednou střechou. Herečka má byt v přízemí, kde dlouhá léta žila se svým životním partnerem a otcem svých dcer Stanislavem Remundou, Sabina s Theodorou s dětmi a partnery pak obývají každá vlastní patro. Jakkoli se to může zdát náročné, Iva Janžurová je takto spokojená. Upozorňuje však, že nejsou rodina, která by se potřebovala neustále družit. Vidí se, jen když chtějí.