Před dvaceti lety naháněla hrůzu jako přísná moderátorka vědomostního pořadu Nejslabší! Máte padáka! Černý plášť a direktivní přednes, kterým si dokázala ve vteřině zjednat mezi soutěžícími respekt, byly ale pouze dílem šikovných scenáristů. Ve skutečnosti je Zuzana Slavíková milá, usměvavá dáma s neotřelým smyslem pro humor, která si dokáže udělat srandu i sama ze sebe.

Proto když se s přibývajícími roky herečce přirozeně změnila postava a lehce se zakulatila, jako tragédii to neviděla. „Můj tatínek kdysi říkával, že si musím v určitém věku vybrat mezi obličejem a prdelí. Buď budu mít hezký obličej a budu trošku při těle, nebo budu zezadu vypadat jak šestnáctka a zepředu budu stařenka. Tak jsem si vybrala,“ směje se Slavíková, která se s pár kily navíc sžila a postavu dále neřeší. Raději si užívá života a dobrého jídla. Náturou je totiž požitkářka. „Miluju jídlo a sladkosti. A v noci nejvíc! Máme to tak celá rodina,“ přiznala herečka občasné noční nájezdy na lednici a spíž. Nějaké diety tak pro ni nepřipadají v úvahu. Chybí jí prý pevná vůle.

S životním nadhledem a optimismem ostatně přijala i fakt, že ani její kadeře už nejsou, co bývaly, a blonďatý ohon, který ji zdobil před lety, vystřídal sestřih nakrátko. „Vlasů rodově moc nemám. S přibývajícím věkem je proto lepší je zkrátit než se snažit dělat parádu s dírami v hlavě. S krátkým sestřihem jsem se sžila a musím říct, že mi velmi vyhovuje. Člověk udělá ‚fru-fru‘ a má umyto i vysušeno,“ prohlásila před časem Zuzana, které nyní vlasy opět malinko povyrostly a momentálně ji zdobí šmrncovní mikádo.

Herečka, která k nám promlouvá hlasem Kate Winslet, Jane Fondy anebo Priscilly Presley v seriálu Dallas, nijak zvlášť neřeší ani líčení. Pro Slavíkovou to zkrátka není důležité. „Tím, že se líčím v divadle, tak se nerada líčím v soukromí a většinou chodím úplně bez make-upu. Samozřejmě jsou i chvíle, kdy chci vypadat lépe, a tak se lehce namaluju. Ale že bych to uměla, to se říct nedá. Prstem si nanesu stíny a dám si řasenku. Dcera mi za to nadává, dokonce se mě to pokoušela naučit, ale já tím opravdu nežiju,“ uzavírá s úsměvem.

Zdroj: Vlasta.cz