V 91 letech hýří vtipem a životní energií. Jiří Suchý prozradil tajemství své vitality

Lucie Šáleová | 13. 4. 2023

Neustálý úsměv na rtech, legrácky mu nejsou cizí a svou práci opustit nehodlá ani přes svůj úctyhodný věk. Jiní by už ve věku Jiřího Suchého doma luštili křížovky a koukali na seriály, muzikant se nechce jen tak podvolit stáří. Jak to dělá?

Ve středu proběhla premiéra dokumentu Klaunka, který natočila Olga Sommerová, a který ukazuje Jitku Molavcovou v jiném světle, než v jakém ji většina lidí zná. Na premiéře nesměl chybět ani Jiří Suchý, principál divadla Semafor a profesní partner Jitky Molavcové.

Uznávaný umělec může na někoho působit jako hříčka přírody. Byť už má věk na to, aby si užíval zaslouženého klidu, věku a důchodu se oddat nehodlá. Pořád skládá písničky, věnuje se divadlu Semafor, které příští rok oslaví 65 let na scéně, a sám v něm také stále účinkuje.

Zdroj: Youtube

Na svá léta žehrat nechce, život bere, jak plyne. Drží si životní optimismus a ten mu pomáhá nemyslet na věk. Jak se udržuje fit?

„Nejsem zas tak aktivní, já to jen tak dělám. Chci udržet hlavně divadlo, funguje už 64 let. To mě drží při životě a činí aktivním," řekl se smíchem Jiří.

Chcete se o o slavném umělci dozvědět více? Pusťte si videorozhovor.

Tagy divadlo Divadlo Semafor Jiří Suchý Jitka Molavcová Olga Sommerová