Jak dlouho jste váhala, zda nabídku na Roztančené divadlo přijmout?

Vždy, když jsem viděla takovéto taneční soutěže, litovala jsem, že tam nejsem. Takže jsem neváhala ani vteřinu a hned jsem kývla. Navíc mě motivovala Ivana Chýlková, která bude ve StarDance. Cvičíme spolu jógu a pořád mi o tom vypráví. Pak mi přišla tato nabídka a já se zaradovala. To bude hned o jedno společné téma víc.

Zdroj: VLM

Z čeho máte největší strach?

Že si nebudu pamatovat kroky, protože my herci tu pohybovou paměť moc necvičíme. S věkem se ztrácí. Uvědomila jsem si to, když jsem hrála v muzikálech a dělali jsme tam různá taneční čísla. Kolegyním o dvě generace mladším to stačilo ukázat jednou a už to uměly. Já na obyčejném kroku dřela několik hodin.

V minulosti jste se věnovala tanci? Tancovala jste třeba na plesech?

To vůbec ne. Naposledy jsem ty klasické tance tančila před padesáti lety v tanečních, od té doby vůbec ne. Dřív jsem dělala krasobruslení, takže jsem pohybově docela aktivní, ale to nemá s tancem co dělat. Třeba waltz a cha-cha, které budu tancovat, jsou tak strašně nepřirozené! Nemá to se spontaneitou nic společného. Horní polovina těla dělá něco jiného než ta dolní. Nevím, na co se mám dřív soustředit. Jestli na vzpřímení, nebo na nohy. Je to pro mě velice náročné.

Připadají vám vaši herečtí kolegové v taneční soutěži jako velcí konkurenti?

Absolutně to neberu tak, že s někým soutěžím, maximálně tak sama se sebou. Chci si něco dokázat. Ale nevidím to jako soutěž. Vidím to jako příležitost se něco naučit a vyzvat samu sebe k tomu, abych třeba začala tančit, protože mi to přijde strašně hezké. Takový rekreační sport pro seniory. Když mě to opravdu chytne, možná pak budu chodit si někam pro radost zatancovat.

Jsou ještě další věci, které byste si chtěla splnit?

Musím říct, že asi ne. Vlastně ani toto nebyl můj sen, to tak ke mně přišlo. Ale nebojím se žádných výzev a nejsem rozhodně typ seniorky, která říká, že má vše za sebou. Naopak si myslím, že mám ještě spoustu věcí před sebou.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články