Máme za sebou Českého lva, jaký z toho večera máte pocit?

Mám z toho pocit únavy. Přijde mi, že tam stále přibývají nové a nové kategorie, že pak ty hlavní jako nejlepší film, nejlepší herec a herečka a nejlepší režie proběhnou tak rychle, že to člověk ani pořádně nezaznamená. To jsou zrovna profese, které by si zasloužily největší slávu.

Zdroj: VLM

Máte také ambice natočit film? Třeba podle vašeho příběhu.

Já ty ambice natočit film mám už řadu let. Mám spoustu příběhů, ale nenašel se producent, který by byl ochotný do toho dát peníze.

Jaký příběh byste chtěl zfilmovat?

Chtěl bych zfilmovat svou nejlepší knížku, kterou jsem napsal, Loď s otroky. To je obrovská epopej o polistopadovém vývoji viděna třemi kamarády. Je to o vzniku soukromé televize a je to divočina. Ale viděna s nadhledem. Jednou to třeba někdo po mé smrti natočí.

Předpokládal jste, že bude seriál Sedm schodů k moci tak úspěšný?

Na jednu stranu jo, na jednu stranu ne. Říkal jsem si, že je to politika, ale zase lidi jsou hladoví po politice. Chtějí vidět, jak vypadá zevnitř, ale nechtějí být tou politikou unaveni.

Čili od toho jsou tam ty vztahy a je to trochu červená knihovna, takže ten mix asi způsobil, že to má takový úspěch.

Volal vám bývalý premiér Petr Nečas s manželkou?

Mluvil jsem jak s panem Nečasem osobně, tak i s paní Nagyovou. Pan Nečas mi odmítl dát jakýkoliv rozhovor, paní Nagyová pak souhlasila, že mi promluví do dokumentu.

Ten se točil k desátému výročí celé té kauzy. Což oceňuji, že se mi tam vyjádřila, obhajovala se. Ale taky jsem jí vysvětloval, že to není o ní.

Ona přišla do politiky jako zralá žena se dvěma dětmi a tady přichází mladá holka z venkova takzvaně nepolíbená. Teprve se tou mrchou stává, utváří ji politika, bulvární novinář i celé její okolí.

Takže podoba jen čistě náhodná?

Podoba je naprosto náhodná. Je tam řada věcí, které paní Nagyová vůbec neudělala. Neznemožnila mladého poslance, neušila na něj boudu jako v seriálu. Nic takového. Je tam hodně věcí, které se v politice staly, ale nestaly se jí.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články