Karel Roden je odjakživa na slovo skoupý. Působí dojmem, že kdokoli by se jen pokusil nabourat jeho prostor, škaredě by narazil. Na lidi kolem sebe je přísný. V kruhu svých nejbližších je však herec, který momentálně boduje v thrilleru Promlčeno režiséra Roberta Sedláčka, dle všeho absolutní pohodář a milovník života. Ostatně posuďte sami.

Věděli jste, že…

  1. Karel Roden před několika lety koupil zámek ve Skrýšově, který postupně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Sem tam se v budově konají jazzové večery.
  2. Nedaleko zámku navíc vybudoval prosperující farmu, kde původně choval koně, býčky a kamerunské ovce.
  3. V minulosti také pěstoval borůvky. Zaujaly ho tím, že jsou nealergenní. Přišel však na to, že je to o hodně složitější, než si myslel. „Děláte chyby, a když je uděláte, tak je uděláte ve velkém.“
  4. Má vlastní značku vína.
  5. Podařil se mu legendární prohoz – randil totiž s Ivanou Chýlkovou, kterou si následně u Jana Krause k oboustranné spokojenosti vyměnil za Janu Krausovou. Tu později vystřídala sympatická zubařka Laura Čekanová, se kterou se Roden před dvěma lety oženil. Spolu mají dvě děti – dceru Sofii a syna Karla.

Umělec známý svým precizním herectvím účinkoval v několika desítkách tuzemských filmů – z těch nejzajímavějších například Copak je to za vojáka, Čas sluhů, Bathory, Bestiář, Habermannův mlýn, Fotograf, Hrad z písku, Pasti, pasti, pastičky anebo třeba Dvojrole. Jako jeden z mála českých herců prorazil i v zahraničí. Na kontě má snímek 15 minut s Robertem De Nirem, který si ho dokonce sám vybral, dále Neprůstřelný mnich, Blade 2 s Wesleym Snipesem, Dead Fish, Agent bez minulosti 2, Bournův mýtus s Mattem Damonem anebo také komedii Prázdniny Mr. Beana. Karel Roden je zkrátka na roztrhání. A producent Jan Štern ví proč. „Když chtějí obsadit dobrého a zajímavého herce, sáhnou po něm. Je totální hvězda, která nestárne a má plno na několik let dopředu. Je takový český Clint Eastwood, co bude mít až do sedmdesáti charisma,“ říká rozhodně.

Zdroj: osobnosti.cz