Karle, teď se hodně řeší právní úprava ohledně sňatku mezi homosexuálními páry. Jaký na to máte názor vy?

Nemám rád to rozdělování na heterosexuální a homosexuální. Dnes těch pohlaví je hodně, takže těch svazků bude třeba milion. Ne, to přeháním, neděste se. Myslím si, že by to tak mělo být, prostě práva pro všechny. Ono se říká manželství jako muž a žena. Ne, já si myslím, že je to svazek dvou lidí, kteří se mají rádi, a tak by to mělo být.

Zdroj: VLM

Kdyby se uzákonilo, že i gayové se mohou mít svatbu místo registru partnerství, vzali byste se s partnerem ještě jednou?

My už máme domluvené, pokud by to bylo uzákoněné, tak svatbu uděláme. Už jsme uvažovali o tom, že bychom vyrazili někam, kde už to dovolené je, že bychom se tam vzali. Ale nejde o tu formálnost jako toho svazku, ale přece jen je to nějaké potvrzení a stvrzení. Registrace je divný výraz. A neplatí to jen pro nás, ale spousta svazků, nejen homosexuálů, jsou v registrovaném partnerství, a to je strašný. Čeština je tak krásná a tady pro to nemá výraz? Styď se trochu češtino.

Je léto, plánujete dovolenou?

Letos jsme s Vláďou 20 let, ale i tak si nedokážu představit, že bychom někam jeli sami. Ne, že bychom na sebe žárlili, i když možná trošku v rámci takového příjemného žárlení, ale nedokážeme si ani jeden představit, že bychom vyrazili někam sami. Ano, pojedeme v polovině července a těšíme se na to moc.

Autor: Lucie Šaléová

Související články