Používáte v domácnosti levanduli a jiné bylinky?

Používám. Konkrétně ta levandule je pro mě velká srdcová záležitost. Když jsem šla poutní cestu do Santiaga, měla jsem s sebou vždy levanduli, která mě chránila od veškerého hmyzu a celkově mi dělala strašně dobře. Jsem velmi bylinková, miluji to.

Zdroj: VLM

Máte babskou radu, kterou byste nám mohla poradit? Třeba na bolest hlavy či ekzém?

Zrovna na toto jsem objevila úžasný olejíček, který si stačí dát opravdu jen na spánek nebo na zápěstí, a bolest zmizí. Na dovolené u moře jsem měla bolest hlavy a skutečně během chvilky odezněla.

Také levandule mi v tomto ohledu hodně pomáhá. Dělám si z ní i obklady na ekzémy. A synovi potírám jizvičky.

Když jsem byla malá, pamatuji si, že nám prababička dávala odvar z heřmánku a z měsíčku, ty se doma taky snažím sušit. Dělám si z nich obklady nebo čaje.

Mají i vaši synové zálibu v těchto přírodních věcech?

Myslím si, že trošku k tomu inklinují. Ale jak jsou to kluci, tak někdy na mě divně koukají. Není to úplně jednoduché prosadit se v mužské domácnosti jako jediná žena. Ale když jim to ukážu nebo to na mně vidí, zaujme je to.

Nechci do nich cpát medikamenty, o kterých nejsem přesvědčená, že jsou správné. Snažím se jít přírodní cestou.

Daří se vám v té mužské domácnosti aspoň trochu protlačit tu ženskou sílu?

Není to jednoduché. Teď jsme byli spolu intenzivně týden na dovolené, což bylo fantastické, ale opravdu jako jediná žena v mužském světě je učím, že mi musí nechat minimálně deset minut.

Abych se někde zavřela, byla v tom svém světě a načerpala sílu a energii na ně. Oni to s tou mužskou energií mají opravdu jinak než já, takže se mě snaží vnímat a podporovat. Když potřebuji tu svou samotu, tak mi ji dopřejí, což je fajn.

Přála byste si do třetice holčičku?

Nikdy jsem neměla ambice mít kluka či holku. Hlavně jsem si přála, aby to dítě bylo zdravé. Teď, když máme dva zdravé kluky, jsem spokojená.

Mám jen dvě ruce, obejmu obě děti a nemám konkrétní představu, jak bych pojmula to třetí dítě. Takhle jsme spokojení a dál to neřešíme.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články