Paní Termerová, představujete nový seriál To se vysvětlí, soudruzi. Koho tam hrajete?

Moje postava se jmenuje Lada Minterová. Jak jsem se dozvěděla od autora, je to jedna ze zakladatelů toho ústavu a zároveň je dobrou duší, sekretářkou. Nejenže je vědkyní, ale také vaří kávu, dává vodu, vyslechne, když má někdo trápení. Je prostě duší toho ústavu.

Zdroj: VLM

Jak se vám hrálo s kolegy Jiřím Macháčkem, Honzou Cinou či Aničkou Fialovou?

My jsme se tak strašně bavili a bylo to tak nádherné, že jsme si připadali jako na táboře. Byli jsme půl roku spolu, tak nám bylo líto, že to skončilo.

Se svým manželem se bavíte o svých rolích nebo o nabídkách na práci?

Člověk se tomu určitě neubrání, aby si doma povídal o tom, co ho čeká, nebo co právě podniká. To určitě jo.

Kdo je váš největší kritik, a kdo naopak opora?

Oni jsou na mě doma hodní. Třeba se mi to neodvažují říct. Ale opory jsou v mé rodině všichni.

Jste babičkou, jak si tuto životní roli užíváte?

Musím vám říct, že jsem i prababičkou od června. Mojí vnučce od syna se narodila v červnu holčička Ella. Jsem už prababičkou a vnoučat mám pět. Jsou výborná. Od syna je mám už starší, to jsou kamarádi a parťáci. A menší od dcery jsou na mazlení.

Jste hlídací babička? Máte kvůli práci na ně čas?

Když vyrůstaly děti od syna, nebylo tolik času. Ale snažila jsem se být s nimi. Jsem taková sportovní babička. Naučila jsem je plavat, lyžovat a hodně jsme spolu jezdili na dovolené. Teď už mám daleko víc času na malé vnučky. Snažím se je vídat často.

Jak se s manželem udržujete v kondici?

Chodíme na strašně dlouhé procházky, říkáme tomu špacíry. Když máme čas, opravdu jdeme pět až šest kilometrů. Začalo to během covidu, když byl lockdown. Byli jsme za městem na naší chaloupce, kde je obrovský les a obora, tak jsme začali chodit tam. Zjistili jsme, že nám to dělá dobře, že nám bylo lépe, a těch pět kilometrů dodnes potřebujeme. Trvá nám to tak hodinu, takže v diáři ten čas na to vždy najdeme. A každé ráno cvičíme jógu. Té se věnuji už od 80. let. Už to není, co to bývalo, ale cvičím tam, kam mě tělo pustí.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články