Marku, koho hrajete v komedii Matka v trapu?

Hraji postavu Marka. Je to bratr druhé hlavní hrdinky. Je to připomínka nevyřešené minulosti. Ta role je důležitá, byť rozsahem není úplně velká. Takže jsem v pohodě, vůbec nejsem nervózní, protože já tam spíš „sloužím“.

Připadal jste si někdy jako otec v trapu?

To je dobrá otázka. Většinou si tak připadám a dorovnávám to večerním pivem, když děti konečně usnou. Člověk je často bezradný, ale zároveň musí vytvářet dojem, že je všechno v pořádku a má to pod kontrolou.

Zdroj: VLM

Kolikrát a v jakých situacích jste to pod kontrolou neměl?

Tak tisíckrát. Od prvních krůčků mých dětí až doteď. Jsou strašně rychlé. Naposledy jsem si tak připadal včera, kdy jsem se snažil rešeršovat u syna Matěje, jak je možné, že od paní učitelky do jeho sešitu dochází ke ztrátě informací.

Že tam polovinu informací nemá a nemá, jak se to naučit. Ale nepodařilo se mi ho přesvědčit, že za to tak trochu může sám, a v ten moment jsem byl v trapu.

Jak pohlížíte jako rodič na děti a technologie?

Snažím se je aspoň trochu stíhat, ale také se snažím nebýt jen ten úplně kritický prvek, protože v ten moment stejně nemáte šanci. Jste starý a nemáte jakýkoliv mandát cokoliv říkat.

Řekl bych, že se snažím být dobrým průvodcem, a ony mají to technologické know-how. Já můžu kontrovat tím, že vnímám dopad těch sítí. Přátelsky se je snažím varovat.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články