Marku, sešli jsme se na představení muzikálu Sladké mámení aneb Kvítek mandragory, který se bude hrát v Brně. Jakou postavu tam budete hrát?

Hraji tam toho největšího záporáka. Ale záporáci jsou potřební k tomu, aby pak hodní hoši a správné dívky byli na konci těmi nejúspěšnějšími.

Jak jsme mohli vidět v ukázce, v muzikále budete v obležení krásných žen, modelek. Jak si to užíváte?

Nijak. Jsou to moje zaměstnankyně, zaměstnankyně mého muzikálového klubu Sladké mámení. A jak říká stará dobrá moudrost, „co je v domě, není pro mě“.

Zdroj: VLM

Váhal jste, zda roli přijmout, když se představení hraje v Brně, a znamená to tedy dojíždění?

V první řadě jsem si musel přečíst scénář. To je samozřejmé. Ale Sagvan Tofi, který má muzikál na svědomí, je starý kamarád, tak jsem to vzal. Brno mi nevadí, protože je to místo, kde jsem začínal svou profesionální kariéru. Po absolvování DAMU v roce 1983 jsem šel na svou první štaci a ta byla právě v Brně.

Jaký máte vztah k Moravě, kromě již zmíněné první štace?

Ani ne tak k Moravě, jako speciálně k tomu Brnu. Hned po Praze je to místo, kde jsem strávil nejvíc let. V devadesátých letech jsem tam ještě čtyři roky života natáčel seriál Detektiv Martin Tomsa. Praha je samozřejmě moje rodné město a miluju ji, ale Brno je hned za ní.

Jste v televizi vidět hodně i v reklamách. Je něco, co byste nikdy nepropagoval?

Asi atomovou bombu.

Co vás ve volném čase nejvíce těší?

Těší mě vrcholový gaučing, ve kterém se v posledních letech velmi zlepšuji. Pořád tam jsou ale rezervy, to vše přijde. Pak jsou tu ty běžné radosti pána v letech, jako jsou lyže, jízda na koni, jízda na kole a setkání s přáteli. To je občerstvující. A zapomněl jsem vlastně na pejska, mám pejska a ten je velká radost.

Jakého máte pejska?

Čivavu.

Takovou rasu bych k vám netipovala.

Taky jsem si to nikdy nemyslel. Když jsem byl mladší, chtěl jsem psa, nikoliv kočku nebo většího křečka převlečeného za psa. Ale to je tak, jak si to osud dokáže zařídit. Odříkaného chleba největší krajíc. Není to uňafaný, neurotický uzlíček nervů, je to klidná, tichá, moudrá holčička plná lásky.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články