Marto, podnikla byste cestu do Santiaga de Compostela jako herečka Kristýna Janáčková?

Určitě. Ono se to nezdá, ale já jsem o tom před patnácti dvaceti lety přemýšlela. V Německu se o tom tenkrát hodně mluvilo, když jsem tam žila. Dokonce o tom pak udělali televizní show. Poslali tam známé lidi, každý měl kameru a filmovali to. Bylo to vtipné, protože na začátku té cesty byli všichni fit, byli hezcí, vystajlovaní, a po těch týdnech na to už pak každý prděl. Měli jedno propocené triko a ty nejpohodlnější tepláky. Našli si větev, o kterou se opírali, protože to není legrace, a bylo jim všechno jedno.

Já chodím s manželem na túry a taky si někdy v lese najdu urvaný klacek. Fakt se jde člověku mnohem lépe. Vím, že hodně lidí z té show odstoupilo, protože už fakt nemohli. Před dvanácti lety jsem přemýšlela, že bych tu pouť šla se svým psem, byla jsem tehdy po rozchodu. Ale nebyl čas. Je lepší si vzít toho času víc, než třeba měla Kristýnka. Jít si v poklidu, aby se člověk neodrovnal.

Zdroj: VLM

Máte ještě jinou metodu na to, abyste psychicky vypnula?

Chodím se psy na procházky. Teď už tedy jsou dva z mých tří pejsků staří a mají problémy s chozením, ale poslední roky jsem nejvíce relaxovala u toho, když jsem vzala vodítko a šli jsme do přírody. Skvělá je třeba i jen hodina ve Stromovce, kdy čekám, až bude mít dcera po kroužku. Hodím ji tam a hodinu chodím, třeba i v dešti. V takovém počasí tam bývají jen pejskaři. A to je přesně ten moment, kdy je člověk v klidu, ale musí mobil nechat buď v kapse, nebo v autě. Jinak má pocit, že musí být neustále ve střehu. Když ho člověk odloží a jenom jde, tělo může odpočívat.

Kolik psů byste zvládla mít v domácnosti?

Máme tři, víc určitě ne. Ledaže bych si někdy v budoucnosti pořídila obrovský pozemek a dům jako jeden influencer, kterého sleduji na Instagramu, a zachraňovala zvířata. To bych si moc přála. Je radost je zachraňovat, je radost jim dát tu naději, že nejsou na světě sama. Ale vím, že je to finančně hodně těžké zvládnout. Už jen to, kolik prožerou moji tři psi.

Dcera nechtěla svoje vlastní zvířátko?

Jeden z těch pejsků je asi o tři čtvrtě roku starší než ona a Maruška to bere tak, že je to její pes. Chtěla mít zvířátka, má rybičky, ale starám se o ně já. Takže asi jako v každé rodině.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články