Než se Martin Dejdar začal na televizních obrazovkách objevovat v kriminálce Specialisté, jejíž nové díly se právě natáčí, měli jsme ho v živé paměti jako nezkrotného rockera Ozzáka z ryze českého sitcomu Comeback. Hlášek, které v seriálu zazněly, je nepočítaně a mnohé se používají dodnes.

VIDEO: Věděli jste, že má Martin Dejdar fóbii z létání letadlem?

Zdroj: Youtube

Humor k Martinu Dejdarovi zkrátka patří. O to víc ho pak trápí fakt, že se vtip a nadhled ze světa tak nějak vytrácí. „Humor byl odjakživa odrazem společnosti, odrážel všechny nešvary, etnika, náboženství, politiku a mnoho dalšího. Vždyť už ve středověku měli králové svého šaška, který si utahoval ze situací a dění kolem. Dnes je ale najednou svět plný korektnosti. Všichni se urážejí, pokud se udělá na něco nebo na někoho vtip. Vymizela satira, vymizel nadhled. Jenže bez humoru to nejde! Pokud zmizí humor, zanikne i samotné lidstvo,“ míní herec, který pevně doufá také v návrat zdravého rozumu a tolerance.

I ta se totiž dle Martina Dejdara ze společnosti v posledních třech letech ztratila. Na vině může být právě období covidu, které uvrhlo populaci do svých domovů, kde se poté, ve spárech strachu, začala zabývat nesmysly.

Sám nachází odreagování a duševní ventil ve sportu. Zatímco v létě nedá z ruky tenisovou raketu, zimu tráví na bruslích a lyžích. S přáteli už několik let chodí každou neděli hrát hokej, z čehož čas od času vzejde exhibice s charitativním přesahem, s rodinou si pak herec užil konec roku na lyžích v rakouském Nassfeldu, kam jezdí pravidelně už hezkých patnáct let. Každé volno ale jednou skončí, a tak je už nyní zase v plném pracovním zápřahu.

Zdroj: vlasta.cz

Související články