Do vašeho vztahu s Blankou v seriálu Ulice vstoupila vaše bývalá žena, kterou hraje Adéla Gondíková. Můžete nám prozradit, kam se to celé bude ubírat?

To jsou otázky přímo na tělo. Já totiž nevím, co přesně mohu prozrazovat a co ne. Ani nevím, co se v tuto chvíli vysílá. My jsme v natáčení tak 2,5 měsíce napřed. Ale každopádně neudělám chybu, když řeknu, že ta minulost, kterou jsem si s exmanželkou prožil, je tak strašně bolavá, že jakýkoliv návrat k ní dostává Evžena do takových otáček, jak ho diváci neznají. Nebo dlouho neznali, co přestal pít. Budu si muset zvykat na to, že to ještě nějakou chvíli bude trvat. Že pokud se vysloví jméno Hana, což je jeho exmanželka, bude opravdu v ráži.

Zdroj: VLM

Blanka, kterou hraje Linda Rybová, si nachází cestu k vaší exmanželce, dokonce ji lituje. A tlačí na vás, aby se prodal penzion, o který vás bývalá žena připravila…

Myslím si, že k tomu mohu říct pouze to, bude se to vysílat začátkem ledna, že jsme po delší době vyrazili natáčet do exteriérů. Točili jsme přímo ten penzion. Potkáme se tam i s Hanou, dokonce se tam nakumuluje víc věcí dohromady. Bylo to fajn natáčení, protože vyběhnout z ateliérů je osvěžující. Byli jsme v Podještědí a bylo to super. Nadýchali jsme se čerstvého vzduchu, abychom rozdýchali všechny ty hrozné věci, které tam mezi sebou řešíme.

Jak se vám točí s Adélou Gondíkovou?

Krásně. Je pro mě důležité, jak s těmi lidmi během natáčení vycházím i mimo záběry, což je s Adélou super. Je to výborná parťačka a myslím si, že se toho zhostila výborně, přestože má velmi těžkou úlohu. Hraje tam Parkinsonovu nemoc a dělá to moc dobře. Byla to skvělá volba.

Vaše role Evžena je abstinující alkoholik. Mluvil jste s alkoholiky, abyste se do té postavy více nacítil?

Alkoholik bohužel nemůže být nikdy bývalý, jen abstinující, a může do toho kdykoliv znovu spadnout. V tom je právě ta svízel, kterou teď Evžen taky řeší, právě na základě všech těch událostí s Hanou. V našem prostředí znám spoustu lidí, kteří pili hodně a pak toho nechali. A dokázali to v drtivé většině sami bez ambulantní či ústavní péče. Je to velmi složitá věc a těžko se z ní dostává. Moje předobrazy pro to, jak to zahrát, jsou z dávné minulosti, protože na Moravě, odkud pocházím, se taky pije hodně. V rodině jsem toho zažil spoustu, jako u spoustu mých kamarádů.

Myslíte si, že to, jak se herci naciťují do svých rolí, do těžkých emocí, může vést k alkoholismu?

Může to být jeden z ventilů. Samozřejmě to ale není zrovna ventil, který bych někomu doporučoval. Já sám nejsem abstinent, piji, ale daří se mi udržovat alkohol v takovém množství, aby mi dělal dobře. Ne, aby mi dělal špatně. Abych na něm byl závislý, že bych se ráno probudil a potřeboval ho. Alkohol je pro mě dobrý ventil, používám ho, abych tu hlavu vypnul a nepřemýšlel nad ničím. Ale kdo má slabou vůli, tomu bych to nedoporučoval.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články