Martine, představujete nový film Sucho. Můžete nám prozradit, koho v něm hrajete?

Hraji otce od rodiny, máme tři děti. Byl jsem ajťák, který utekl z města na venkov, protože už nedával ten shon civilizace. Rozhodl se žít se svou rodinou na statku bez elektřiny, pěstovat si svoje plodiny a chovat včely.

Ale vaše filmová dcera se vám tak trochu vzbouří, jak to vaše postava prožívala?

V tom svém postoji žít bez elektřiny jenom v souladu s přírodou jsem tak trochu „zabejčenej“, takže se logicky moje děti trošku vzbouří. Je to až shakespearovský motiv Montekové a Kapuleti, kdy se moje dcera zamiluje do toho největšího velkopěstitele, který hnojí pole veškerou možnou chemií. Takže tam jsou různé střety. Řeším to poměrně s nadhledem, ale otec toho chlapce, do kterého se moje dcera zakouká, s tím má daleko větší problém.

Zdroj: VLM

Zažil jste i vy sám v soukromém životě, že byste měl sousedské spory?

Nevzpomínám si, že bych měl takto dramatické sousedské spory. Žiji ve městě, nežiji na vesnici, takže ve městě je to poměrně víc anonymní. Myslím si, že tady lidi nemají k sobě tak blízko. Tím pádem se nemohou tak milovat či nenávidět.

Zatoužil jste někdy mít oázu klidu někde na samotě, kde by nebyli lidé?

Myslím si, že tohle čas od času přepadne každého z nás. Jakmile to jde, vezmu si dovolenou na nějakém pěkném místě, ať je to v Čechách, či v zahraničí.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články