Kdy jste se dostala k astrologii a výkladu karet?

O astrologii a kartách jsem slyšela poprvé od muže, se kterým jsem se seznámila na břehu řeky Olše. Bylo to před rokem 1989 a tehdy jsem nerozuměla tomu, o čem mluví, a už vůbec jsem nechápala, když říkal, že se jednou budu i já o astrologii aktivně zajímat. Rok 1989 změnil život všem, najednou přišel zvláštní druh volnosti. Po pár měsících jsem dala výpověď v práci a začala jsem podnikat. Měla jsem dvě prodejny potravin a jednu s oblečením. Najednou jsem si uvědomila, že se mi lidé svěřují. Ptají se mě na radu.

Začali mě vyhledávat stále víc a víc, začali se vracet a tvrdili, že jsem jim pomohla a že se stalo, co jsem řekla. Nejdřív jsem tomu nevěnovala pozornost, ale lidé mě vyhledávali častěji a začali mě odměňovat. Sami od sebe. Chodili si do obchodu nakoupit, ale taky pro radu. Takže oni to věděli, ale já ještě ne. Pak přišla osudová cesta na Krétu. Tam jsem prožila v jednom klášteře noc, na kterou nikdy nezapomenu.

Žila v něm jedna jediná jeptiška. Přespali jsme v něm a já tam zažila v noci zvláštní setkání. Bylo to nádherné, magické a po té noci jsem najednou byla jiná. Z Kréty jsem se vrátila jako jiný člověk. Pár dnů nato jsem si koupila své první tarotové karty, a když jsem je rozbalila, ucítila jsem něco, co nemohu popsat. Vzrušení, mrazení, pocit, jako bych držela v ruce něco magického. A pak to začalo naplno. Během krátké doby jsem měla tolik klientů, že jsem nestíhala. A bez reklamy. Tehdy nebyly sociální sítě, internet začínal. Od karet jsem se dostala k numerologii a od numerologie jsem přešla k astrologii.

Jaký druh karet vykládáte?

Používám tarotové karty, ale protože jsem si i sama vytvořila sadu vlastních karet, pracuji také s těmito. Na tarotové karty nedám dopustit. Používám stále původní sadu, kterou jsem si kdysi dávno koupila. Mám tedy jen jedny. Obrázky na nich už skoro nejsou vidět, ale moje karty se mnou mluví už tolik let, že komunikace mezi námi je spíše na úrovni energetického přenosu. Ostatní karty, se kterými pracuji a které jsem vytvořila, jsou silně navázány na astrologii a na online program sebekoučink, který už několik let vedu. U mě lidé pracují na svých životních tématech podle toho, jak jsou postaveny jejich planety. Nemusejí o astrologii a kartách nic vědět, všechno jim sdělí jejich vnitřní zdroj.

Zdroj: Youtube

Co všechno nám mohou karty prozradit? A jaké karty k výkladu zvolit?

Výběr karet je na každém člověku. Vlastně je jedno, jaké karty se používají, ale když si člověk vybírá při výkladu karty, měl by to dělat levou rukou. Levou ruku ovládá totiž pravá mozková hemisféra a v ní sídlí naše tvořivost, fantazie, rytmus a nadání pro hudbu, tedy napojení na jemnohmotné energie. Každý člověk si vytáhne takové karty, které vibrují stejně jako on sám. Proto dokážou vyprávět příběhy, které jsou o daném člověku. V případě, že se dělají výklady na dálku, používám numerologii, řeč čísel a také astrologii.

Jaký typ lidí se na vás obrací a s čím nejčastěji chtějí poradit?

Za třiatřicet let se lidé a jejich otázky velmi změnily. Otázky se mění podle doby a sociálního prostředí, ve kterém se lidé nacházejí. Byly doby, kdy astrologii věřili více muži a ženy inklinovaly ke kartám. To se změnilo. I ženy už hodně vyhledávají astrologické poradenství, které doplňujeme výkladem karet. Kdysi lidé chodili hodně osobně, dnes využívají služby online přes WhatsApp, Messenger, Skype či telefon. To je bezvadné, protože tyhle techniky neznají hranice. Jinak všichni lidé řeší v životě dvanáct základních témat, která se prolínají. O těch vypráví astrologie a jiná témata neexistují. Na ně se tedy lidé ptají. Nejvíce lidé řeší vztahy, práci, finanční situaci, bydlení a zajímá je také jejich životní poslání a jaké programy zdědili po svých předcích.

Jak pokládat při výkladu karet otázky? A jak odpovědi interpretovat?

Můžu vysvětlit, jak to funguje u mě. Život je rozdělený na určitá období. Každý člověk má svůj fyzický svět. Většina lidí v dnešní době svá témata umí pojmenovat a ví, že na každou situaci je několik variant řešení. Pracujeme tedy na těchto variantách. Na tom, co se dá udělat proto, aby se situace vyřešila, vylepšila. Karty vyprávějí o pocitech člověka. Astrologie vypráví o dispozicích a programech, s nimiž člověk přišel na tento svět, a numerologie vypráví, pod jakými vibracemi čísel se člověk nachází a na co je naladěn.

Vykládáte si někdy sama sobě karty?

Na rozdíl od některých lidí si myslím, že si člověk může některé výklady sám udělat. Napsala jsem o tom i knihu Výklad karet v praxi. Popisuji výklady karet, které si člověk může sám udělat. Jsou tam i výklady, které si mohou udělat partneři, kteří se chtějí více pochopit, nebo kamarádky. Vytvořila jsem čtvery karty, které souvisejí s astrologií a jsou přímo vytvořené pro to, aby se člověk uměl zorientovat. Celoroční výklad karet, stejně jako roční horoskop si sama pro sebe dělám každý rok.

Je mezi kartářkami konkurence?

Jak to mají ostatní, nevím. Během těch třiatřiceti let jsem nikdy žádnou konkurenci v této oblasti nepocítila. Po celou dobu mě lidé vyhledávají, čtou mé knihy, pracují se mnou na sebekoučinku, sledují má videa a hlásí se ke mně. Tak proč bych měla řešit nějakou konkurenci? Jdu tam, kde mám otevřené dveře, jinde se netlačím.

Jak vybrat kartářku

RENATA LOUČKA, výklad tarotu, automatická kresba, osobní mandaly, Bachovy esence, renar-art.cz

Správná kartářka si v první řadě udržuje odstup od klienta i od výkladu, aby do tohoto spojení nevnášela vlastní emoce nebo přání klienta. Ten mnohdy přichází s nadějí, že uslyší to, co si přeje, přestože karty ukazují něco jiného. Při výkladu nastíním možné cesty a řešení, ale taky příčiny potíží a je pak na klientovi, jakou možnost si vybere a jak s touto informací naloží. Tato svobodná volba je velmi důležitá, protože mu nechává prostor a učí ho nést si za svá rozhodnutí zodpovědnost. Důležitá je vzájemná důvěra pro lepší napojení. Klient by se neměl cítit pod tlakem, ve stresu či nepříjemně. Je důležité šetrným způsobem nastínit důležitá fakta a upozornění, na která by se měl dotyčný připravit a zaměřit. Kartářka by měla být pokorná a neměla by sklouznout do manipulace s klientem, který by se mohl stát na jejích radách závislý. Osobně doporučuji těm, kteří nemají již vyzkoušenou kartářku, aby zkusili alespoň dvě nezávisle na sobě, a pokud se v některých bodech shodnou, tak se těmi body zabývat. Pro mnoho lidí je osobní přítomnost při výkladu důležitá, protože si mohou sami vytáhnout „své karty“ a být u toho. Ale za léta praxe u mě funguje stejně dobře i výklad na dálku, ať přes telefon, různé komunikační kanály, nebo i e-mailem. Je to výhodné pro ty, kteří pro velkou vzdálenost nemají možnost na osobní výklad přijít nebo potřebují rychle něco řešit, pro něco se rozhodnout.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články