Budete hrát na letní scéně Divadla Kalich. Nebude vám líto, že nebudete mít o prázdninách tolik volna?

Ani nebude, takhle to mám tak posledních pět let, letního hraní mám opravdu hodně. Hraji ještě na Hradě a na letní scéně Muzea Kampa. Je to teď nový trend, ale mám pocit, že během covidu, kdy šlo hrát jedině venku, byla ta chuť větší. Ten open air je vždy něčím zvláštní, je to jiné, než když se člověk zavře do divadla. Osobně to mám rád. Tohle léto toho bude hodně, ale zase když ta poptávka od diváků je, tak proč jim to nedat. Hraji i na hradě Kašperk, což je výjimečný zážitek, protože člověk musí jít minimálně čtyřicet minut na hrad, pak tam mrznout, vydržet to představení a pak jít zase zpět. Není to jen o tom, že si člověk jde na tři hodiny do divadla.

Zdroj: VLM

Máte po tom všem vůbec čas na dovolenou s rodinou?

Mám. Musí být rok dopředu naplánovaná, ale mám.

Jak vzpomínáte na StarDance, kde jste účinkoval?

Vzpomínám na to velmi rád, protože jak stárnu a je od toho dál a dál, tak je mi čím dál víc smutno po té kondičce a paradoxně i po té těžké a tvrdé práci, která tu soutěž provázela. Začínám na sobě pociťovat, že jsem teď takový zlenivělý. Ale udržuji se aspoň v divadle, ale přece jen během StarDance to byl neuvěřitelný zápřah. Vzpomínám na to rád.

Mluví se o tom, že by mohlo být pokračování sitcomu Comeback, co je na tom pravdy?

Už jste asi stá, která mi říká, že bude pokračování Comebacku. Nemám to potvrzené. Ono u té televizní výroby je hrozně těžké říct, jestli to opravdu bude, dokud nemáte podepsanou smlouvu, dokud nemáte termín, že se bude točit. Takže zatím není nic jisté.

Kdyby přišla ta nabídka, šel byste do toho znovu?

Rozhodně. Myslím si, že by se to už muselo trochu obměnit, protože ty postavy stárnou, ale je mi po tom humoru smutno.

Čím si myslíte, že byl ten sitcom tak jedinečný, že se stále opakuje?

Ani nevím. Možná se to trefilo tématem a stylem humoru do českého diváka. To je jedna věc. Ale ta druhá, podle mě ta hlavní, že jsme dělali opravdu poctivý sitcom od začátku do konce. Zkoušeli jsme ve studiu jako divadlo, podobný princip, jako je v Americe. Měli jsme smích a byla tam velmi důkladná práce a příprava, než se začalo natáčet. Ta důkladná a poctivá práce byla znát a to je to ovoce, které to dodnes nese.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články