Míšo, jsme na psím dni. Zdědil po vás syn lásku ke zvířatům?

Zdědil, to je pravda. Opravdu si s nimi rozumí a je s nimi rád. Akorát to mládí. Říkal, že bude nějaký čas žít bez zvířat, že chce žít bez chlupů. Ale myslím si, že se mu bude časem stýskat a stejně si zvířátko pořídí.

Bavíte se i o té době, až vyletí z hnízda?

On se chce osamostatnit poměrně brzy. Chtěl už příští rok, ale to mu bude pořád ještě patnáct. Uvidíme, jak se to všechno vyvine.

Jak se na to vy jako máma připravujete, až vám jediné dítě odejde z domu?

Všechno přijímám přirozeně. Je to samozřejmé. Čekám, že k tomu dojde v jeho zhruba 17–18 letech, a jsem na to připravená. V životě se nenudím, takže nejsem vyloženě závislá na lidech. Nejsem závislá ani na synovi, protože mám pořád co dělat. Je důležité, aby se osamostatnil.

VIDEO: Podívejte se na rozhovor s Michaelou Kuklovou pro Vlasta.cz.

Zdroj: VLM

Pejska jste dneska nechala doma?

Pejsek je doma. Je to afghánský chrt, bílá fenka, a už je v letech. Pak mám ještě nějaké vyřizování, proto jsem ji nechala doma, jinak by musela čekat v autě.

Podle čeho jste si vybírala tuto rasu?

Když mi bylo asi pět let, táta koupil našeho prvního afghánského chrta a já jsem se do toho plemene úplně zbláznila. Byl to pes a docela syčák, zemřel nám, když mu bylo 12 let. Od té doby to plemeno chci dál a dál. Justinka je už čtvrtá v pořadí v naší rodině, ale bydlí u mě.

Jaké toto plemeno má pozitiva?

Oni jsou úžasní a jsou to šlechtici. Opravdu mají to chování šlechtické. Když pijí, dávají si pozor, aby ta voda necákala. Jsou velmi distingovaní a hrdí.

Spí s vámi v posteli?

Nespí. Postel a ložnice je místo, které si chráním před zvířaty. Máme i kocoura a nesmí do ložnice. Potřebuji mít nějakou místnost bez chlupů.

Jste typ páníčka, který svému pejskovi vyvařuje?

Nejsem. Jsem svým způsobem na vše sama, takže mám té práce hodně a nemohu si dovolit vyvařovat. Používám psí krmivo, které pak zalévám vývarem nebo tam přidávám konzervu.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články