Mikrojehličkování se postupně dostává do povědomí žen, které pečují o svůj zevnějšek. Ale přesto, mohl byste nám o této metodě říct něco víc?

Je to metoda, která se řadí do oboru regenerativní dermatologie. Jedná se o narušování struktur povrchu kůže pomocí mikrojehliček za účelem obnovy a celkového omlazení a zlepšení stavu kůže.

Zdroj: VLM

Je mikrojehličkování něco jako botox?

Ne, botox se řadí do korektivní dermatologie a pracuje se tam se svalem. Mikrojehličkování je proces s kůží a využíváme schopnosti přirozené obnovy pleti, takže neztratíte mimiku.

Za jak dlouho uvidíme výsledky?

První výsledky uvidíte po třech až čtyřech týdnech po prvním ošetření. Ale vždycky je lepší podstoupit, zvláště při omlazovací kúře, třeba tři čtyři ošetření v průběhu šesti měsíců.

Bolí tato metoda?

Ty starší metody byly více bolestivé. Ale dneska díky tomu, že máme k dispozici digitální zařízení, která jsou extrémně rychlá a umějí až dva tisíce vpichů za sekundu, mikrojehličkování nebolí a anestezie prakticky není potřeba. Je to lehce nepříjemné, ale nebolí to. A rychlá je i doba hojení.

Metodu mohou podstoupit jen dámy ve starším věku, nebo i mladé holky?

Je to vhodné i jako prevence, jelikož mikrojehličkování neřeší jen stárnutí, ale i pigmentace, růžovku nebo akné. Podstoupit to tedy mohou mladší ženy, starší dámy i muži.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články