Paní Steinmasslová, už roky hrajete v Ulici, nepřestalo vás to někdy bavit?

Ne, zatím ne, to už bych tady nebyla.

Mohla byste nám prozradit kousek děje, co vaše postava paní Marečkové bude zažívat?

Myslím, že nemůžu. To bych se musela poradit s vedením, co můžeme a nemůže dávat dávat k dispozici. Protože na to jsou celkem korektní pravidla. Tak všechno je zaměřené na to, co se v té rodině děje. Jediné, co mohu prozradit, tak že je zdravá.

Zdroj: Youtube

Teď jde zrovna v televizi děj o vaší postavě, kdy řešíte finanční tíseň. Stalo se vám někdy, že byste vy nebo někdo blízký řešil takové problémy?

Samozřejmě. To potká skoro každého, kdy hledáte v kapsách zapadlé mince. Důležité je to přežít. Znám to.

O divadelních hercích se často říká, že práci častěji dělají pro radost než pro peníze. Co si o tom myslíte?

Nevím, jestli na to odpovím úplně jednoduše. Všechny tyto věty jsou tak trochu pravdivé a tak trochu nepravdivé. Herecké platy nebyly nikdy nic moc, ani za totáče. Nejsou ani teď moc velké, kromě několika předních scén. To je dané tím, že nepřišla taková politická špička, které by záleželo na kultuře. Spíš je to obtěžuje. To, když porovnáte, a to nemusím chodit někam na Západ, ale to není Polsko, to není Maďarsko. Takové to, že herci to dělají pro radost, tak není důvod, proč by se jim za to extra platilo. Netýká se to jen herců nebo divadla, ale kultura pro naše vrcholové politiky není důležitá.

Blíží se prázdniny, už máte plány na dovolenou?

Mám.

A můžete nám trošku ty plány prozradit?

Budou to italské prázdniny, protože nejdřív pojedu dolů na jih s takovou docela fajn agenturou, která se vždy specializuje na umění, ať je to malba, nebo jsou to památky nebo architektura, tak to bude moc hezké. A pak jedu znovu do Itálie, jen o kousek výš, a to bude jóga.

Když se vrátím ještě k vaší postavě v Ulici, tak jsem někde četla, že se k synům chováte stejně jako paní Marečková.

Ne, takhle se mě někdo ptal, ale to v žádném případě. To by se mnou kluci rozvázali pracovní poměr. To nejde, to já jsem jinak vychovaná matka. Ale tuto otázku často dostávám, to ano. Znovu opakuji, že takto se ke svým synům nechovám.

Autor: Lucie Šáleová

Související články