Olgo, v minulosti jste jela Dakar, ale to bylo ještě před miminkem. Jaké jsou přípravy na závod teď, když jste maminkou?

Je to stejně zodpovědná příprava jako před miminkem. Posilovna, sauna, zdravá strava, testování v autě. Nejdřív jsem to nechtěla vzít, ale když jsem se dozvěděla o té problematice, která je strašně akutní, je potřeba to řešit hned. Chceme vybrat peníze pro nastávající maminky v Keni. Mají těžké, komplikované porody, často srůsty a záněty. Prostě jsem řekla, že tohle nepočká. Malá má už příkrmy, pojede tatínek, babičky, mamka, taťka, ségra, prostě to zvládneme. Malinká je strašně akční miminko, jezdí se mnou i na koncerty. Vždycky je v pohodě někde v kočárku. Prostě to dáme.

Zdroj: VLM

Nemáte o sebe větší strach tím, že jste maminkou a máte za někoho jiného zodpovědnost?

Větší strach mám. Naštěstí vezu druhou maminku, ta mě bude brzdit. Bude má navigátorka. Rozhodly jsme se, že pojedeme co nejdál. To znamená, že každý den potřebujeme dojet, aby se co nejvíce lidí připojilo a postřehlo, že dvě bláznivé ženy jedou v Africe za jednu obyčejnou věc. Tou je bezpečný a pěkný porod. Takže pojedu opatrně, nebo spíš pojedu s rozumem, s citem, ne na první místo, ale na dojezd. Doufám, že dojedeme co nejdál.

Stále kojíte, jak to budete dělat na závodě?

Malá už má příkrmy, mléko odstříkám. Takže nakojím ráno, odjede se na závod. Pokud to půjde, partner přijede s malinkou o přestávce na tankování nebo se uvidíme večer, to už budu s dcerou i přes noc. Bude to náročnější, ale už to půjde, bude to až za tři měsíce, tak bude větší.

Co když jednou přijde vaše dcera s tím, že chce taky závodit? Co jí na to řeknete?

My jsme závodní rodina. Ségra i brácha závodí. Asi bych jí nebránila. Třeba chtít nebude. Znáte to, většinou co dělají rodiče, děti moc dělat nechtějí. Pak jsou výjimky, které to chtějí dělat už odmalička. Teď mi přijde, že ji baví víc hudba než motory.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články