Předal jste svým dětem umělecké geny?

Myslím si, že ano. Nejstarší syn Matěj je reportérem Krimi zpráv, vlastně i moderuje. Neuvěřitelně se z v tom zdokonaluje, ta práce ho baví. Mám radost, že se našel. A prostřední syn Ondra jde prakticky úplně v mých šlépějích, protože hraje, už i režíruje, skládá muziku, dokonce začal i zpívat. Jak já říkám, ty děti jsou lepší než rodiče, což je správné. S hrdostí se na kluky dívám, protože já jsem jim nikdy nezametal cestičku a mám radost, že se jim daří. Ale to bych zapomněl ještě na mé dvě děti, to je Deniska, která hraje profesionálně tenis, a pak je tu můj nejmladší syn Petr, kterému bylo v březnu osmnáct. Ten mi zatím hraje na nervy. Věnuje se taky tenisu, uvidíme, kam ho to zavane. Má před sebou ještě rok gymnázia.

Zdroj: Youtube

Vy jste se vrátil po dlouhé době do Ordinace v růžové zahradě, vaše postava Čestmíra Mázla zažila neskutečné drama. Myslíte si, že diváci skousnou takovéto návraty?

Podle ohlasů ano. Myslím si, že byli dost napnutí. Ten půl rok jsem sledoval na sociálních sítích, že se pořád dohadovali, jestli je Čestmír Mázl mrtvý nebo ne. Myslím si, že se to scenáristům povedlo, že přivedli lidi do takového napětí. Mně se líbil ten týden, když se oznámilo, že Čestmír zemřel v Mexiku. Jak všichni říkají, že se na ten seriál nikdo nedívá, tak ten týden úžasných, ostrých, českých vtipů, tak ty mě moc pobavily.

Můžete nám prozradit, jak se vaše postava bude vyvíjet dál?

V současné době bohužel Čestmír přišel na to, že si Alenu neudrží, protože ji uviděl in flagranti s Ondrou, takže se k tomu bude muset postavit. Asi to pro něj nebude úplně jednoduché, pro Alenu taky ne. Takže teď se bude rozhodovat, jestli to vydrží. Já osobně bych to už nevydržel. Uvidíme, jak to Čestmír vyřeší. Můžu uklidnit diváky, že Čestmír teď Ordinaci neopustí.

Autor: Lucie Šaléová

Související články