Máme tu další pokračování seriálu Co ste hasiči. Byl váš sen zahrát si hasiče?

Přesně, jak to říkáte. Byl jsem jak malý kluk, my chlapi jsme takové hračičky. Pořád jsme kluci. Byl jsem rád, že jsem mohl po osmnácti letech léčení zachraňovat lidi jinak. To znamená, že jsem se stal dobrovolným hasičem. Pro mě to bylo obrovské občerstvení, navíc je to zase jiná figura. Jsem rád, že jsem mohl také divákům ukázat ještě jiný herecký rejstřík.

Zdroj: VLM

Jinak scénář skvělý a skvělá parta hereček a herců. Navíc pro mě příjemná věc, že se to točilo v mém kraji, kde už žiji dvacet let. Bylo to ode mě čtyři kilometry, takže jsem to do práce neměl daleko.

Měl jste před tím hasičkou průpravu, než jste začal seriál natáčet?

Průpravu jsme měli ještě před tím, než jsme začali točit první řadu. Seznamovali jsme se s hasičskou technikou, jak správně hasit, nebo jak je silný proud v hadici. To už jsme všechno měli. V druhé sérii už jsme byli zběhlí, takže už to nebylo potřeba.

Co jsem zatím viděla, tak jste si šli dost po krku s Václavem Koptou. Můžete nám prozradit více z toho děje?

Nerad bych toho moc prozrazoval. Ale myslím si, že tady jsou hodně zábavní ti dva kohouti. Starosta, kterého hraje úžasně Václav Kopta, řekl bych roztomilého zlobila, a pak je tady ten čestný velitel hasičů Petr Pospíšil. To je taky náhoda, že se jmenuje Petr Pospíšil, což je trošku mutace mého příjmení. Takže na to se mohou diváci těšit. A možná tam dojde ještě ke komplikacím, protože vyrůstají nové generace. Na to našli fantastické herce, kteří jsou neskutečně talentovaní. Tam může vzniknout zápletka, ale může to být zápletka ještě k větším rozporům.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články