Petro, máte za sebou veřejnou generálku hry Koza aneb Kdo je Sylvie?, jaké z ní máte pocity?

Pocity mám dobré, protože na veřejné generálce se stalo tolik technických problémů, které se mají stát právě na veřejné generálce, aby se nestaly při premiéře.

Dobrá zpráva je pro mě ta, že i když se tam stalo tolik technických obtíží, jako herce nás to „nevyhodilo“ a jsme schopni ten příběh odehrát v naprosto plném soustředění.

Zdroj: VLM

Máte před premiérou trému?

Trému mívám. Premiéra je závazek, reprízy jsou už fajn. Člověk se tři měsíce „crcá“ s každým detailem, pak je právě nervózní z toho, aby to bylo v perfektní kvalitě.

Hynek Čermák má v té hře svého syna, chtěla byste si se svými dětmi taky zahrát divadlo?

Já jsem s dcerou hrála v kriminálním seriálu Stíny v mlze, takže už s tím máme zkušenost. Můj syn Lojzík se mnou točil v Baladě o pilotovi, takže s nimi jsem filmovala. Vůbec bych nebyla proti tomu, si s nimi zahrát, pokud by je to jeviště lákalo.

Zatím to ale nevypadá ani u jednoho z nich, přestože k tomu nějakým způsobem tíhnou. Ani jeden nepřemýšlí o tom, že by se herectví věnoval.

Pociťují vaše děti, že mají slavnou maminku?

To si nejsem jistá, ony jsou v tom mém prostředí zvyklé. Nikoliv že bych je tahala do divadelních šaten a tam trávily čas při představení, ale přece jen do divadla chodíme často. Chodíme se dívat a většina těch lidí kolem divadla jsou naši kamarádi, naši příbuzní, takže v tom prostředí žijí.

Navíc mají kamarády, kteří jsou také z hereckých rodin, takže je to pro ně normální a běžný svět. Jestli to pociťují? To možná Lojzík, který je v pubertě, ale Andělka to bere tak, že jsme rodiče, které občas někdo pozná na ulici.

Vy své děti neukazujete na sociálních sítích. Jak pohlížíte jako máma na příspěvky jiných rodičů, kteří své potomky sdílejí každý den?

Většinou čtu odborné články o tom, že to může být velmi zneužitelné a pro ty děti v jistém období velmi zraňující. V období, kdy nad tím nemají žádnou racionální kontrolu, je to naprostý vstup do intimní sféry života toho dítěte. Ty důsledky si uvědomuje málokdo.

Sama nepostuji žádné příspěvky ze svého soukromí. Pro mě je sociální síť způsob, jak prezentovat svou práci, v tom je pro mě dobrá. Ale že bych se fotila třeba na dovolené, nebo jak jsem uvařila nějaké jídlo, to nedělám. Pro mě je to veřejný prostor a soukromí si opečovávám.

Co děláte ve volném čase, když zrovna nenatáčíte nebo nezkoušíte v divadle?

Normálně žiji. Vařím, učím se s dětmi, chodím se psem na procházky a teď se těším, že začne jaro. Budeme jezdit na chalupu a chodit po lese.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články