Roberte, vypadáte krásně, z jaké doby jste k nám přišel?

Z roku 1758, takže rokoko, baroko. Dali jsme si záležet, jak kostyméři, tak i maskéři. Doufám, že diváci 2. září tu naši práci, kterou jsme dělali s láskou, ocení a bude se jim to líbit.

Hrajete vedle Emmy Smetana, znali jste se předtím?

Poprvé jsme se poznali až na tomto projektu. Ale její jméno samozřejmě znám jako každý u nás. Takže když jsem se dozvěděl, že budu hrát právě s Emmou, tak jsem byl na to hrozně zvědavý, protože Emma nehraje v seriálech, má za sebou spíše filmové zkušenosti. Těšil jsem se na to, přišlo mi to zajímavé.

Zdroj: VLM

Co bude s vaší postavou soudce v dalším seriálu Zoo?

Zoo jsem přestal natáčet před rokem. Do toho přišly nové projekty, třeba Dobré zprávy nebo právě Eliška a Damián. Občas se tam objevím ve videohovoru, protože soudce čeká dítě se svou asistentkou, je stále v Bruselu. Ale návrat se nekoná.

Nedávají vám to fanynky "sežrat", že jste opustil Evu Burešovou kvůli asistentce?

Fanynky mi vlastně nemají co dát sežrat. Eva prostě potřebovala odejít na mateřskou dovolenou a scenáristi se potřebovali s naší linkou vypořádat. Dopadlo to takto a jsem rád, že v Zoo dostaly příležitost nové herecké tváře. Takže vše je tak, jak má být.

Jste i muzikálový herec. Vlastě kvůli muzikálu jste se přestěhoval z Moravy do Prahy. Stále toho rozhodnutí nelitujete?

Ani náhodou a není to kvůli tomu, že by mi byla Ostrava malá. Jsem rád, že jsem to rozhodnutí udělal, protože je to krásná práce, je jí spousty. Kdyby člověk dojížděl 350-400 kilometrů, tak by se to nedalo stíhat. Zvlášť teď, když ještě točím další seriál pro jinou televizní platformu. To je skoro 25 natáčecích dní, to by se s dojížděním nedalo stíhat. Zatím to vypadá, že to byl dobrý nápad.

Máte v Praze i partnerku?

Já jsem se vlastně za partnerkou do Prahy přestěhoval. Pomohla mi to tady zvládnout a za to jí patří velké dík.

Autor. Lucie Šaléová

Související články