Terezo, vydáváte další kuchařku s Josefem Maršálkem. Máte sny, kam až ta vaše spolupráce půjde?

Je hezké, že se takto ptáte. Na začátku jsem vůbec netušila, že ta spolupráce bude takto plodná, protože já a pečení? Nikdy by mě nenapadlo, že se něco takového uskuteční.

Když člověk nic neočekává, nemá ambice, netlačí na pilu, tak ty věci krásně vyrostou. Těším se, že spolupráce bude pokračovat celý život, že nás spolu s Josefem čeká ještě spousta věcí. Nechte se překvapit.

Zdroj: VLM

Hodně se zajímáte o přírodu a zdraví. Vydáte třeba kuchařku, která bude dietnější?

Původně byl návrh z nakladatelství, když vznikl můj projekt Čas na tebe, že bych vydala vegetariánskou kuchařku. Jelikož už ale vegetariánem nejsem, říkala jsem si, že by to bylo zvláštní.

Ale ten lifestyle se kolem mě točí. Nevím, jestli to bude zrovna kuchařka, uvidíme, nebráním se ničemu. Jenom chci říct, že vydat knížku je velmi náročná práce. Člověka to stojí hodně energie.

Jinak se věnuji vývoji lifestylových produktů, jako je přírodní kosmetika. Budu vyzobávat věci, které mě osobně zajímají a potřebuji je v praktickém životě. Jestli tam budou patřit i nějaké receptury, uvidíme, třeba v tom portfoliu budou.

Moderovala jste další ročník pořadu Peče celá země s Václavem Koptou, jak na to vzpomínáte?

My tomu říkáme, že jsou to lázně. Odjedeme si na zámek, který postavil hrabě Špork a on to tam měl jako odpočívárnu. Byl to lovecký zámeček, kde lovil zpěvné ptactvo, to byla tehdy zábava.

Je tam absolutní ticho, nádherné stromy, ptáci, které jinde nevidíte. Kolem nás jsou fajn lidi, prima tváře, prima kolegové, jako je Vašek, Míša Landová, Josef. Vždycky se nám tam sejdou moc šikovní soutěžící a věnujeme se pečení.

Neoperujeme mozky, ale děláme buchty a dorty a to je taková hezká činnost, která dělá lidem radost. Já se na to vždycky moc těším.

Mohla byste nám prozradit jednoduchý recept na tradiční pokrm na Velikonoce?

Úplně nejjednodušší věc. Zapněte si internet, zadejte na YouTube Čas na tebe a tam máme vánočku nebo velikonočního beránka.

Z té vánočky, když ji nebudete splétat, ale uděláte bochánek, tak máte skvělý mazanec. U beránka si musíte koupit jen tu formičku a ten je opravdu úžasný. Je z oleje, kokosu, je vláčný, vůbec se nedusí a já ho miluji.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články