Václave, máme tu další pokračování seriálu Co ste hasiči. Můžete nám prozradit něco z příběhu, který nás čeká?

Ty zásadní dějové linky prozrazovat nemůžu, to bychom si ubírali diváky. Ale to podstatné, co vám říct můžu, je to, že společně s Lucií Benešovou, která hraje moji manželku, řešíme vleklou manželskou krizi, která s sebou přináší nutnost návštěvy psychologa. Nebo řekněme jakéhosi manželského poradce, kterého naprosto brilantně sehrál Mirek Vladyka.

A celá ta série manželských karambolů přináší komické okamžiky. My jsme se tam s Luckou strašně vyřádili. Bylo to chvílemi hodně divoké. Pochopitelně se nesnažíme obnovit jen manželský dialog, ale i manželský život se vším všudy. Budou tam pikantnější scény, všechno v rámci komediálního seriálu a při zachování míry dobrého vkusu. Ale byla to strašná sranda, to opravdu můžu říct. Rošťačili jsme s Luckou bujaře.

Zdroj: VLM

Musel jste i vy v soukromém životě řešit s manželkou krizi či návštěvu poradce?

Díkybohu ne. Ale jsem rád, že jsem se díky seriálu Co ste hasiči dozvěděl o existenci manželské poradny, která je vhodná nejen pro vztahové začátečníky, kterým lze touto cestou vysvětlit, k čemu je ložnice a podobně, ale i pro zralejší páry, což jsme byli my dva. Takže je to něco jako pro auta autoservis. Můžete tu manželku nebo zdrchaného partnera dovést do takové opravny a tam se pokusit ho přezout nebo dát nový lak. Vím to, ale budu dělat všechno pro to, abych v podobném zařízení skončil vždycky jenom v rámci natáčení.

Máte recept jak na spokojené manželství?

Bojím se recepty dávat. Je to individuální cesta, kterou si každé manželství projde. Notabene tyhle rady, které dávám do rozhovorů, se často obrací proti mně. Kdysi jsem zmínil, že naše partnerství prošlo i krizemi, a toto moje vyjádření bylo jistým bulvárním novinářem vyňato a na titulce bylo, že Kopta přiznal rozchod. Na titulce byla moje zlá fotografie, ještě našli fotku mojí ženy, kde byla na nějakém pohřbu, tak se tvářila patřičně utrápeně, a rozchod byl na světě.

V tu chvíli jsme byli ruku v ruce i s dětmi na dovolené a začali volat uplakaní příbuzní, co se to děje. Takže já nikomu neradím. Jakmile vypustím z pusy něco, co se týká mého manželství, může se to obrátit proti mně. Ale jen tak čistě soukromě vám řeknu, že nejlepším lékem všech manželských krizí je smysl pro humor. A taky, aby si občas spolu zašli na pivo. To je ideální léčba.

Autor: Lucie Šaléová

Zdroj: vlasta.cz

Související články