Zdeněk Svěrák o Stopách Járy Cimrmana: Když se mi něco nezdálo vtipné, nechal jsem to vyškrtnout

Martina Nováčková | 19. 4. 2023

Jeho jméno je pojem, stal se žijící legendou a před pár dny vstoupil do Síně slávy na Cenách Anděl. I tak zůstává pokorným a milým člověkem, který by rád šířil odkaz Járy Cimrmana a byl dobrým dědečkem. Se svými vnoučaty se ale o práci nebaví.

Zdeňku Svěrákovi je 87 let, ale na svůj věk se necítí a ani se tak nechová. Neustále něco natáčí, pracuje, píše, je aktivní. Na druhou stranu se snaží neochuzovat rodinu o svůj čas a rád tráví chvíle po boku manželky Boženy či syna Jana a jeho dětí.

Zdroj: Youtube

Kdo by si ale myslel, že si práci tahá domů a radí se třeba s vnoučaty, jestli jsou jeho díla dobrá a vtipná, tak by se mýlil. Byť má děti rád, mezi jeho kritiky a rádce patří někdo jiný.

„Na svých vnucích nezkouším, jestli jsou moje hry vtipné," smál se Zdeněk.

Většinou se prý spoléhá na kolegy, kteří se mu nebojí říct střízlivý názor. A podle toho, jaké slaví letité úspěchy, to vypadá, že si našel opravdu skvělé poradce.

Roli poradce si teď vyzkoušel sám, a to během připravovaného pořadu Stopy Járy Cimrmana. Cestopis, který se vydává po místech, která jsou spjata s tímto legendárním dramatikem, vynálezcem a všeumětelem, uvede na začátku května Česká televize. Zdeněk Svěrák scénář četl a pokud se mu v něm něco nezdálo, nechal to vyškrtnout.
Provázet jím bude Miroslav Táborský, který je také členem souboru Divadla Járy Cimrmana.

Ladislav Frej zavzpomínal na Věru Galatíková: Dcera Kristýna se nám fakt povedla
Rozhovory

Ladislav Frej zavzpomínal na Věru Galatíková: Dcera Kristýna se nám fakt povedla

Kvíz: Oblíbené hlášky z českých filmů. Otestujte se, jak dobře je znáte
Příběhy

Kvíz: Oblíbené hlášky z českých filmů. Otestujte se, jak dobře je znáte

Tagy Jan Svěrák Jára Cimrman Zdeněk Svěrák