Co tedy muži na ženách při prvním setkání považují za nejméně přitažlivé a kterých deset vlastností považují za nejméně atraktivní v průběhu času? V rozsáhlém průzkumu z roku 2011, který proběhl mezi více než 20 000 muži a ženami se YourTango spojilo s Glo.com a Chemistry.com, aby zkoumali, jaká je skutečná síla přitažlivosti ve vztazích. Mimo jiné průzkum odhalil konkrétnější podrobnosti o tom, co přesně podněcuje oheň u mužů a u žen. A také to, co oheň dokáže spolehlivě uhasit.

Nutno podotknout, že ačkoli průzkum proběhl na vzorku 20 000 lidí, individuální preference se můžou lišit. A stejně tak to, co platí u pánů, může stejně fungovat u žen. Konec konců, podívejte se sami, co muže na ženách nejvíce odrazuje a schválně: Neodrazuje tohle i ženy na mužích?

Špatná osobní hygiena

Vezměte si to z druhé strany: Jak byste nahlížela na muže, který přijde na první rande, u úct mu bude cítit a jakmile k vám natáhne ruku, aby vás pozdravil, opře se vám do nosu nelibý odér pachu? Nemusíte se zrovna koupat v deodorantu a jiných vůních, stačí, když budete přirozeně upravena a bude na první pohled jasné, že o sebe dbáte. Pozor, patří mezi to i péče o nehty a ruce, nepodceňujte je!

Narcismus/nedostatek empatie

I muži občas potřebují někdy schoulit se do náruče ve chvíli, kdy jim není zrovna do zpěvu, tak, jako to dělali s maminkou, když byli malí. O svých problémech sice ještě pořád mluví jen těžko (naštěstí se to začíná měnit), ale o to více potřebují, aby jejich partnerka vycítila, že se něco děje, aby se pak mohli svěřit. A to bez empatie nejde. Nikdo nechce parťáka, který je zahleděný jen sám do sebe!

Absence chemie

Tady není o čem dlouho diskutovat. Můžete být sebevětší sexbomba, s dokonalým tělem, ale pokud to mezi vámi nepřeskočí, marná snaha. Pak nepomůže ani to, že zvládáte žonglovat s pěti míčky. Ačkoli...

Nuda/nedostatek dobrodružství

Mezi další věci, které v průzkumu vyšly, že muže odradí, patří nedostatek dobrodružství a nuda. Tak možná, že by to žonglování mohlo zafungovat, ne? Ovšem s předchozím bodem to k sobě patří jak spojené nádoby. Pakliže budete oplývat chemií, ale jinak vzato s vámi bude nuda, nemá takový vztah moc šancí na úspěch.

Rasistické nebo předpojaté názory

Pokud nejdete na rande s milovníkem kapely Ortel, moc velký dojem neuděláte. V současné společnosti je nenávisti a zlosti dost i bez toho, abyste tomu přitápěly pod kotlem vy.

Extrémní názory na náboženství

Tento bod souvisí s předchozím. Vyhraněných názorů na náboženství tady v historii bylo dost a nikdy to nic dobrého nepřineslo. Navíc – jak si můžete být jistí, že člověk, který sedí naproti vám a je vám tak sympatický, nepatří k vámi urážené náboženské skupině?

Nedostatek jiskry

Můžete si vzájemně rozumět, mít společné zájmy, ale pokud na začátku chybí jiskra, těžko se pak zažehne plamen vášně. Jiskra může časem ve vztahu trochu ochabnout, ale stejně tak se dá na ní pracovat a udržovat ji.

Nedostatek inteligence

Pokud vyžadujete partnerský vztah, který bude postaven i na něčem víc než jen na fyzické přitažlivosti, bez inteligence to fungovat nebude. Tady není nutné nad tím více přemýšlet.

Nedostatek ambicí

Muži v průzkumu uvedli, že je odradí nedostatek ambicí. To je na jednu stranu dobrá zpráva, ne? Mohlo by to znamenat, že muži touží po ženách, které mají v životě jasné cíle, kterých chtějí dosáhnout. A nezáleží na tom, co přesně to je.

Deset vlastností, které muže odpuzují v průběhu času

  1. Špatná osobní hygiena
  2. Nedostatek romantické lásky
  3. Nedostatek chemie
  4. Nuda/nedostatek dobrodružství
  5. Nezralost
  6. Narcismus/nedostatek empatie
  7. Rasistické nebo předpojaté názory
  8. Extrémní názory na náboženství
  9. Nedostatek inteligence
  10. Nedostatek ambicí

Zdá se vám, že nevidíte moc změn mezi jednotlivými seznamy? Možná jen výsledky potvrzují to, co někteří odborníci tvrdí celou dobu – tedy to, že muži jsou ve své podstatě prostí a že si stojí na svých názorech. Takže pokud chcete nějakého muže zaujmout, stačí se osprchovat, nechat si svoje extrémistické názory pro sebe (pokud nějaké máte) a projevit trošku dobrodružství v životě (a možná i v ložnici).

Zdroj: Vlasta.cz yourtango.com  

Související články