Být single neznamená konec světa

Není třeba se 14. února zavřít doma a bojkotovat vše s Valentýnem spojené, zarytě tvrdit, že jde o trapnou komerci, apod. To, zda v půlce února jste, či nejste ve vztahu, o vás nic neříká. Můžete si užívat samotu a svobodu, můžete se nacházet ve vztahu zvaném „situationship“, kdy není o co stát, nebo se léčit ze zlomeného srdce. A je jen na vás, jak tento den v roce pojmete.

Můžete Valentýna s klidem přejít a vnímat ho jako každý jiný den, anebo si to užít po svém. Máme pro vás hned deset tipů, jak to letos rozjet, i když nejste v páru. A víte, co je na single Valentýnu nejlepší? Nemáte od oslav žádná očekávání, zatímco zamilované dvojice mají často potřebu dokázat samy sobě i světu, že jejich láska je láskovější než jiná…

VIDEO: Odkud se den svatého Valentýna vzal? Na jeho historii se podívejte ve videu.

Zdroj: Youtube

Tipy na single Valentýn

  1. Jděte do kina: Na Valentýna mívá premiéru vždy aspoň jedna veliká filmová romantika, ale vy vyrazte na jiný kousek. Co třeba zhlédnout Jeden život, kde Anthony Hopkins skvostně ztvárnil britského humanitárního pracovníka Nicolase Wintona, který zachránil tisíce židovských dětí?
  2. Uspořádejte mejdan pro nezadané: Zcela jistě nejste jediný „single“ v okolí, takže se spojte se všemi přáteli, toho času bez partnera, a udělejte si prima večírek. Divokost necháme na vás. Můžete poslouchat jazz, hrát poker i si namíchat pěkně silné koktejly.
  3. Hýčkejte se: Kdy jindy se soustředit na sebelásku a oslavit sebe sama? Dopřejte si dokonalý relax a zaměřte se na to, co vám dělá dobře. Ať už je to voňavé kosmetické ošetření, pěkně akční cvičení, odpočinkový wellness, nákupy pro radost, nebo masturbace…
  4. Udělejte si čas na (pra)rodiče: Online světem se nedávno šířilo dojemné video, kdy k babičce a dědovi přišla na „přespávačku“ všechna dospělá vnoučata. Ano, brečeli babi s dědou a stejně tak všichni, kdo video zhlédli. Co tak vyznat lásku svým blízkým, které máte občas tendenci brát jako samozřejmost? Pozvat rodiče na večeři nebo babičku s dědou na kávu zní jako oslava lásky, co říkáte?
  5. Vytvořte si „vision board“: O co se jedná? O jakousi nástěnku přání, o vizualizaci snů. Protože dobře nadefinovaný sen se plní o dost snáz. Rádi byste procestovali Portugalsko, zkusili psát blog nebo vypěstovali nádherné muškáty? Najděte fotky a nalepte na arch papíru. Přidejte fotku rodiny, se kterou chcete trávit víc času, a kola, na kterém byste rádi ujeli 200 kilometrů měsíčně… Poté promyslete, co vše splnění snu obnáší a jaké malé krůčky vás k němu dovedou.
  6. Napište si milostný dopis: Je moc důležité mít se rádi, pak budete otevření i tomu, aby vás měli rádi také ostatní. Co je na vás úžasné, roztomilé, v čem umíte být oporou? Hoďte to na papír a vůbec se nebojte vyzdvihnout i malé drobnosti. Ty pak totiž tvoří ten dokonalý výsledek. Vás!
  7. Provětrejte šatník a přivítejte jaro: Že to poslední, co chcete na Valentýna dělat, je úklid? A co si pozvat odbornici, která vám poradí, jak protřídit domácnost, abyste se doma cítila lépe, nebo s vámi projde šatní skříň, vyřadí nenositelné kousky a vymyslí desítky nových kombinací, které by vás samotnou nenapadly? Nové oči vidí překvapivé možnosti.
  8. Dejte si rande s kamarádkou: Má vaši naprostou důvěru, pomůže vždy s čímkoli a s málokým se zasmějete jako s ní? Proč nejít na rande s nejlepší kamarádkou? Vyšňořte se, vyrazte do cool podniku, dejte si malé dárečky. A pokud nebydlí ve stejném městě, domluvte si dlouhý telefonát.
  9. Dopřejte si sexy focení: Máloco zvedne sebevědomí tak, jako nechat se nalíčit od profi vizážistky, obléct od stylistky s dobrým vkusem a poté nafotit od fotografky, která má cit pro ženskou krásu. Domluvte si tzv. boudoir focení, protože jste sexy a můžete!
  10. Vyrazte si na první rande: Kdy jindy zkusit poznat novou lásku než na svátek zamilovaných? Snaží se vás kolegyně přesvědčit už dlouho, že má bezva bratra? Přemlouvá vás ten sympaťák z Tinderu už týdny, že by bylo fajn potkat se offline? Říkal soused, že má výborné víno a rád by ho ochutnal s vámi? Dejte tomu šanci, protože kdy jindy než dnes.

Zdroj: vlasta.cz, brides.com, cosmopolitan.com

Související články