1. Často mluvíte o tom, že jste single

Pokud žijete delší dobu sami, je naprosto pochopitelné, že se můžete cítit opuštění. Jestliže ale na svých sociálních sítích pravidelně sdílíte příspěvky o tom, že jste sami, svobodní a otevření schůzkám, jdete sami proti sobě. V seznámení, natož v oblíbenosti mezi přáteli, vám to pravděpodobně nijak nepomůže. Většina lidí totiž nechce být v blízkosti člověka, který zoufale touží po lidské interakci, ale naopak se chtějí obklopit někým, kdo je nad věcí. V moderním žargonu by se podobná sebeprezentace dala přeložit jako „jsem sám a ubohý“.

Co dělat místo toho: Ukažte, že se bavíte, děláte věci, které se vám líbí, a které vás zajímají. Zkrátka že jste sami sebou. Pokud někdo projeví zájem o to, co děláte, můžete nenuceně odpovědět a pozvat ho, aby se k vám přidal.

Související články

2. Lžete o tom, co se vám líbí nebo co máte rádi

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Tohle rčení znají snad všichni lháři, kteří svou osobu na začátku vztahu či přátelství lehce přikrášlili, jen aby se dotyčnému zalíbili. Jenže, jak už to tak bývá, pravda vždycky vyjde najevo a toto nové přátelství či vztah jsou pak od začátku prošpikované nedůvěrou.

Co dělat místo toho: Někdo může například zmínit, že tento víkend vyrazí na horské kolo. Místo toho, abyste předstírali, že šlapání do pedálů kamenitými horskými stezkami je váš největší koníček, tak se zeptejte, jak dlouho se tomuto sportu věnuje a jak moc je to náročné. Sledujte řeč těla a zjišťujte, zda má dotyčný zájem o tématu dále mluvit. Buďte zvědaví, ale nepobízejte k pozvání.

3. Příprava na rande vám zabere několik hodin

Je pochopitelné, že se chcete líbit. Ale věřte tomu, nebo ne, většina lidí, a mužů obzvlášť, by vás ráda viděla přesně takové, jaké jste. Proto zapomeňte na dokonalost a vsaďte na autenticitu. V opačném případě to bude vypadat, že se příliš snažíte.

Co dělat místo toho: Neříkáme, že byste měli na schůzku dorazit v teplácích a se zbytky zubní pasty v koutcích úst, nicméně přehnaná róba asi také nebude to pravé ořechové. Zkrátka se oblékněte tak, abyste se cítili sami sebou.

4. Vaše sociální sítě jsou plné fotek, na kterých se snažíte vypadat bohatě

Luxusní značkové zboží, exotické destinace i smích od ucha k uchu. To všechno jsou věci, které mohou být trnem v oku vašim přátelům, kteří vás za ně nemusejí mít úplně rádi. Ne snad proto, že by vám bohatství záviděli, ale protože to nepůsobí přírozeně.

Co dělat místo toho: Sdílejte fotografie ze svého skutečného života. Jakkoli nepravděpodobné se může zdát, autentický život je zajímavější než vaše selfie z Pařížské ulice.

5. Snášíte mnohem víc, než byste měli, a jste si toho vědomi

Pořád si myslíte, že když partnerovi, kolegovi či kamarádce opět a zase ustoupíte, uvědomí si vaši cenu, přestanou vás využívat a začnou si vás vážit? Špatně. Lidé se k vám budou chovat přesně tak, jak jim dovolíte. Je jen na vás, kdy tento kolotoč zastavíte rázným „ne“.

Co dělat místo toho: Promluvte si s někým, komu důvěřujete. Nastavte si své osobní hranice, přes které nikoho nepustíte, případně si je napište do deníku.

6. Máte pocit, že se potřebujete chlubit svým životem, nebo sebou samým, aby vás lidé měli rádi

Ti, kteří se příliš snaží, se většinou chlubí každou maličkostí, kterou udělají, jen aby upoutali pozornost ostatních. Výsledek je ovšem pouze ten, že vypadají v lepším případě arogantně, v horším případě zoufale.

Co dělat místo toho: Pokuste se najít přirozenou rovnováhu mezi mluvením o sobě a jinými tématy tak, aby ostatní lidé měli pocit, že vám na nich záleží. Zajímejte se, ptejte se, inspirujte se.

7. Vždy říkáte ano, i když byste měli říkat ne

Může to být známkou toho, že se příliš snažíte zalíbit, místo toho, abyste mysleli na své vlastní potřeby a blaho.

Co dělat místo toho: Před vyslovením „ano“ se na chvíli zastavte a přemýšlejte. Opravdu chcete druhým pomoci, nebo to děláte jen proto, abyste se cítili potřební?

Zdroj: vlasta.cz 15 Signs You're Trying Too Hard To Be Liked | YourTango

Související články