Zdá se, že moudrost, která přichází s věkem, platí i pro ložnici. Nový průzkum Kinseyho institutu zjistil, že ženy nad 60 let velmi milují orgasmus.

Do vůbec prvního výzkumu svého druhu se zapojilo přes tři tisíce amerických žen v této věkové kategorii a výsledky jsou vážně optimistické.

Zdroj: Youtube

Věk nemá vliv na prožívání orgasmů

Ve výzkumu téměř dvě třetiny žen uvedly, že vyšší věk nemá žádný negativní vliv na kvalitu jejich orgasmů, 20 procent dokonce uvedlo, že po 60 zažívají mnohem lepší orgasmus než kdykoli předtím. 57 procent žen uvedlo, že dosahují vrcholu se svými partnery vždy nebo téměř vždy.

Nálada na sex není nižší

Průzkum také zjistil, že téměř 40 % žen starších 60 let má chuť na sex tak často jako před 10 lety, což je úžasné. Zdá se, že zkušenosti v komunikaci, partnerských vztazích a poznání vlastního těla se právě po 60 můžou pozitivně zúročit.

Je ale nutné si uvědomit, že každá žena má jinou definici slasti, protože každé tělo je jiné, navíc věci můžou zkomplikovat i hormonální výkyvy, které s menopauzou přicházejí.

Nejvíc nespokojené jsou mladé ženy

Podobné výsledky se ale týkají i českých žen, jak dokazuje průzkum českého online sexshopu YOO.cz na téma Orgasmus při sexu.

Z ankety vyšlo najevo, že nejvíc „nespokojené“ jsou ženy do 29 let. Starší ženy od 40 do 59 let jsou už výrazně spokojenější. Fakt, že spokojenost s orgasmy s věkem neklesá, ale naopak roste, je velmi potěšující.

Zajíčci zvyšují šanci na lepší sex

Podle jiné americké studie pak šanci na skvělý sex zvyšuje mnohem mladší sexuální partner. Psychologové z Londýnské metropolitní univerzity tvrdí, že zralé ženy, které mají po svém boku mladíky, jsou šťastnější a sexuálně více uspokojené.

Zdroj: vlasta.cz, prevention.com, yahoo.com, tandfonline.com, Yes, You Can Have an Orgasm After Menopause (healthline.com)

Související články