Někdo vejde do místnosti a je ho hned všude plno, neláme si hlavu, co si ostatní myslí, a nikdy není sám. Pak jsou ale opační lidé, kteří se neustále něčeho bojí a nejvíce se bojí, že budou vypadat trapně a nikdo je nebude mít rád. A vším tím, co dělají, se stávají pro své okolí vlastně obtěžujícími. Pokud i vy děláte některé z následujících věcí, raději se nad sebou zamyslete a zkuste to změnit.

Zdroj: Youtube

Pořád se omlouváte

Umět se omluvit je nesmírně důležité, pokud se ale omlouváte úplně za všechno, někdy dokonce i za to, co jste nezpůsobili, může to být dost na škodu. Vaši kolegové, nadřízení i přátelé nepotřebují slyšet stále dokola omluvy a nechtějí za vás všechny problémy řešit, jako by vám bylo deset. Mnohem více pro ně bude znamenat, pokud přijdete s řešením, jak situaci zachránit, nebo dokonce obrátit ve svůj prospěch. Někdy stačí opravdu málo.

Neodpovíte na pozdrav

Jste ráno brzy v kanceláři, protože nechcete, aby se na vás při příchodu někdo díval? Jakmile začnou kolegové chodit do práce, dáte si sluchátka do uší a děláte, že je neslyšíte, a odpoledne zmizíte jako pára nad hrncem? Pak věřte, že na kolegy nepůsobíte nesmělým dojmem, ale spíše jako nezdvořáci. Říct hezký den by vám nic neudělalo, a pokud nechcete zdravit nahlas, není nic snazšího než alespoň mávnout rukou na pozdrav.

Nezvedáte telefon

Máte panickou hrůzu z telefonování, a tak nikdy nezvednete telefon kolegům, natož cizímu číslu? Potom jen pošlete zprávu a čekáte na písemnou odpověď? Taktika pro vyhýbání se komunikaci napřímo je to asi dobrá, ale mezilidské vztahy vám to rozhodně neupevní.

Děláte se neviditelnými

Znáte to, už z dálky vidíte, že naproti vám jde někdo známý, a raději přejdete na druhou stranu, než abyste se s ním dali do řeči? Jestli máte pocit, že si toho ostatní lidé nevšimnou, není to pravda. Můžete kvůli tomu na své okolí působit buď namyšleně, nebo trapně. Jestli vám nejde nezávazná konverzace, stačí prostě jen pozdravit, usmát se a jít zase dál. Je to určitě lepší než dělat, že tam nejste.

Nikdy nemáte názor

Bojíte se projevit svůj názor, ať už se vás kolegové zeptají na cokoliv? Děláte to možná proto, abyste se neztrapnili, že si myslíte něco špatně, nebo možná proto, abyste někoho neurazili. Věřte ale, že právě tímto počínáním se ztrapňujete, a navíc urážíte všechny okolo sebe. Zkuste občas říct, co si myslíte, a pokud na daný problém opravdu nezastáváte žádný názor, klidně to taky řekněte. Je to rozhodně lepší než stále mlčet.

Autor: Michaela Čentešová

Zdroj: vlasta.cz starsinsider.com

Související články