Hra na schovku v koupelně

Už jste se dávno osprchovali, vyčistili si zuby a provedli všechny večerní rituály, ale stejně se zdržujete v koupelně? Ona ta etiketa na osvěžovači vzduchu je přeci tak zajímavá! Ve skutečnosti se ale v koupelně schováváte před dětmi, dopřáváte si chvíle klidu a necháváte druhého rodiče, aby si to s nimi pořádně užil.

Hra na spánek

Některé noci bývají kdo s koho. Ječící dítě sice vzbudilo i sousedy, ale oba rodiče předstírají, že jsou v hlubokém spánku, aby musel vstát ten druhý. Poznáváte se?

Zdroj: Youtube

Cílené rozbití nebo ztráta otravné a hlučné hračky

Některé zvukové dětské hračky dokážou být opravdu hodně otravné. Zvlášť když si dítě nějakou oblíbí a pouští ji pořád dokola. Nezřídka se proto stává, že rodič hračku, ze které ho třeští hlava, někam zašantročí nebo ji „omylem“ rozbije vyndáním baterek.

Dvojí metr

I z rodičů se čas od času stanou pokrytci. Nekřičeli jste náhodou před nějakou dobou na dítě, aby si na ten kousek buchty vzalo talířek a nedrobilo na zem? A nedáváte si teď sami buchtu jen tak bez talířku? Přistiženi při činu!

Pocit úlevy, když se vzteká jiné dítě

Hysterické záchvaty na veřejnosti jsou noční můrou rodičů. Nevíte, co máte dělat, a do toho na vás všichni civí. Když je ovšem vaše dítě zrovna v klidu a vzteká se potomek někoho jiného, nemůžete se ubránit pocitu úlevy. Potěší vás zjištění, že tentokrát jste scénu nedělali vy, a také skutečnost, že scény nedělá jen vaše dítě.

Dítě jako výmluva

Byli jste pozvaní na akci, na kterou se vám nechce? Rodiče mají výhodu v tom, že se v takových situacích mohou vymlouvat na své děti. „Elišce dnes není dobře. Raději s ní zůstanu doma.“

Stesk po uspání

Většinu dne si přejete, aby šli vaši potomci už konečně spát. A když si potom spokojeně oddechují v postýlkách, začne se vám po nich stýskat, a tak vytáhnete telefony a dojímáte se nad staršími fotkami a videi.

Konfiskace sladkostí

Sladkosti, které děti od někoho dostanou, většinou nemohou sníst hned, ale mají je na příděl. Jenže když už šuplík s pochutinami, které patří vám, zeje prázdnotou, jistě neváháte tajně sáhnout do zásob dětí s tím, že sladkosti pro ně stejně nejsou zdravé. Jako kdyby snad pro dospělé byly, že?

TV u jídla

Možná že jste také patřili k těm, kteří prohlašovali, že jejich děti se u jídla rozhodně nikdy nebudou dívat na televizi. A dost možná teď patříte k těm, kteří dětem televizi zapínají ke každému jídlu jen proto, aby se alespoň trochu najedly.

Zdroje: vlasta.cz StarsInsider The List Buzzfeed Netmums

Související články