Zaměřte se na nemilostné vztahy

Možná, že jste kvůli partnerovi neměla tolik času na kamarádky a známé. A proto je teď ideální čas k nápravě. Soustřeďte se na ostatní mezilidské vztahy a rozvíjejte je. A vlastně to nemusí být jen vztahy s lidmi. Co takhle pořídit si pejska, kočičku nebo jiného domácího mazlíčka? A pokud máte děti, neocenily by třeba častější hlídání vnoučat nebo něco podobného?

Zdroj: Youtube

Plánujte si aktivity

Truchlení na gauči s vínem nebo čokoládou je fází, kterou si musí projít skoro každý, ale nesmí trvat nekonečně dlouho. A abyste na takové lelkování a utápění se ve vlastním neštěstí neměla čas, naplánujte si rozmanité aktivity, které vám přinášejí radost. Dlouhou procházku se psem, kurz malování, lekci cvičení nebo třeba kino. Ideálně každý den byste měla mít něco, na co se můžete těšit. Možná zhubnete ta kila, která vás už roky trápí nebo se konečně naučíte nový jazyk, když nemusíte partnerovi chystat teplé večeře.

Učte se být sama

Pokud jste posledních několik let měla vždy někde poblíž partnera, může pro vás být obtížné, že jste najednou sama. Vystačit si sama je ovšem do jisté míry umění, které je třeba se naučit. A může to být velmi obohacující. Vezměte samu sebe na rande – do kavárny, do kina, na nákupy… Možná to bude velké vystoupení z komfortní zóny, ale obohatí to váš vnitřní život.

Vyhledejte terapeuta

Pokud máte pocit, že je toho na vás moc, vyhledejte pomoc terapeuta, který s vámi rozebere vaše pocity. Práce na duševním zdraví je často opomíjená, ale velmi důležitá.

Uspokojujte se

Po rozchodu můžete zapracovat na své sexualitě a poznávání vlastního těla třeba pomocí různých erotických pomůcek, které jste se jako zadaná třeba styděla používat. Orgasmus má uvolňující účinek a navozuje pocit štěstí, takže směle do toho.  

Přestavte nábytek, kupte nové dekorace

Možná jste to měla v plánu už dávno, ale partner s tím nesouhlasil. Možná se vám nechce spát v ložnici, kde jste dříve spávali oba. Proto nakupte nové povlečení, doplňky, přestavte nábytek, zkrátka cokoli se vám zachce. Bytový design je nekonečnou zábavou a relaxem.

Změňte image

To, že ženy po rozchodu mění účes, je docela klišé. Ale skvělé klišé. I když se nemusíte nutně stříhat na krátko, je čas se o sebe hezky postarat. Zajděte ke kadeřníkovi, na nehty, na kosmetiku či na masáž. Udělejte zkrátka vše proto, abyste se cítila krásná a žádoucí.

Zdroj: vlasta.cz Expert advice on getting over a breakup (starsinsider.com)

Související články