Ženy, které orgasmus ve spánku nikdy nezažily, možná nebudou věřit, že něco takového skutečně existuje. Ale tento prožitek potvrzují i odborníci. Orgasmus ve snu se čím dál častěji objevuje u dospělých žen, a to nejen u těch, které jsou momentálně bez stálého sexuálního partnera. Co všechno takový orgasmus ve snu prozrazuje?

VIDEO: Největší mýty o sexu s tantrickou masérkou (bod G, klitoris, masturbace…)

Zdroj: Youtube

Jak a proč k němu dochází

Orgasmus ve spánku se výrazně podobá tomu, kdy docílíme sexuálního vyvrcholení s partnerem během klasického milování. Podle vědkyně a analytičky snů Lari Quinn Loewenberg tento spánkový orgasmus začíná erotickým snem. A od erotického snu už je jen malý krůček ke skutečnému uspokojení.

Během erotických snů tělo funguje, jako by bylo vzhůru. To znamená, že tento sen způsobí, že se do ženských genitálií dostane větší průtok krve v kombinaci s úplným uvolněním během hlubokého spánku. Právě tento stav umožní tělu, aby prožilo sexuální vyvrcholení bez jakékoliv jiné stimulace. Další zvláštností je stav, kdy běžný sen krátce po probuzení zapomenete. Ten erotický si ale nosíte v hlavě ještě hodně dlouho.

Ne každá žena má to štěstí

Je vědecky prokázáno, že erotické sny se nezdají každé ženě. Podle jedné studie bylo zjištěno, že téměř 40 % žen ještě nikdy nemělo erotický sen. Výzkum také odhalil, že ženy prožívají orgasmus ve spánku častěji, než se dříve uvádělo. Mokré sny bývají spojovány především s dospívajícími chlapci, kdy především v pubertě dochází v jejich těle k velké hormonální změně.

Pro některé ženy může být snazší dosáhnout orgasmu ve spánku než ve skutečnosti. 

Madeleine Castellanos

Nespokojenost ve vztahu i skryté touhy

Podle psychiatričky a sexuální terapeutky Madeleine Castellanos se sexuální sny s případným vyvrcholením zdají především ženám, které nejsou od svých partnerů dostatečně uspokojené. Může se jednat o nekvalitní sex, dlouhodobou absenci partnera, ale také o skryté touhy, které by si žena přála zažít. Podle terapeutky téměř 50 % žen zažije pravý orgasmus teprve během svého snu.

Psychická pohoda především

Pro dosažení sexuálního uspokojení potřebují ženy nejen fyzickou, ale i psychickou pohodu. Pokud žena pociťuje jakékoli obavy nebo zábrany a tyto myšlenky ji provázejí během sexu, může mít obtíže s dosažením orgasmu. Pokud tedy chcete žhavého uspokojení dosáhnout i se svým partnerem, buďte v sexu co nejvíce uvolněná.

Zdroj: vlasta.cz, timesofindia, medicalnewstoday, bustle, splinternews

Související články