I když se o Tinderu říká všelicos, statistiky hovoří jasně. Vzhledem k jeho velké rozšířenosti jde stále o nejúspěšnější „matchmaker“ na světě. Snadno zde najdete flirt, ale výjimkou není ani vážná známost. Pokud s tímto fenoménem teprve začínáte, přečtěte si o něm několik faktů a zajímavostí. 

Zdroj: Youtube

Jak to funguje 

V čem tkví úspěch této seznamky? V první řadě je to jednoduchost. Do telefonu si stáhnete aplikaci, ve které si během pár minut vytvoříte profil. Stačí nahrát fotky, případně připsat pár vět o sobě a zároveň specifikovat, v jakých okruzích má aplikace hledat. Funguje totiž na základě sdílení polohy, tedy vyhledává lidi ve vašem okolí, díky čemuž si můžete nastavit, do kolika kilometrů se má dotyčný nacházet. Zároveň specifikujete věkovou škálu.  

Dalším z důvodů, proč tolik lidí Tinderu propadlo, je pozitivní uživatelská zkušenost. Nedozvíte se, že někomu nepřipadáte atraktivní, přistávají vám jenom pozitivní ohlasy. Propojí se totiž jen uživatelé, kteří se sobě vzájemně líbí. Funguje to tak, že se vám jeden za druhým zobrazují profily lidí, kteří odpovídají vaší specifikaci, a vy buď „svajpnete“ doprava, nebo doleva, čímž určíte, zda byste měli zájem se s danou osobou seznámit, či nikoli. 

Související články

Kdo je na Tinderu? 

I když se o Tinderu říká, že je to celosvětová aplikace, většina uživatelů je z Evropy a Ameriky. Například v Asii mají alternativu TanTan a platformu Tinder skoro neznají. Co je pro vás asi důležitější, je ale poměr uživatelů mezi pohlavími. Co myslíte, najdete na něm víc žen, nebo mužů? Druhá možnost je správně. Uživatele Tinderu tvoří přibližně ze 75 % muži a z 25 % ženy.

Zajímavý byl i průzkum francouzských akademiků, který měl kolem 1400 respondentů. Jeho výsledky naznačují, že téměř dvě třetiny uživatelů jsou zadané. Skoro půlka pak tvrdila, že má aplikaci pro zábavu a seznámení nehledají. A ještě jedno důležité číslo – přibližně 40 % uživatelů je ve věku od 18 do 24 let, 45 % je ve škále 25 až 34 let. 

Co si z toho vzít? 

Pokud hledáte známost, obvykle se vyplatí být aktivní. Tinder berte jako jednu z možností, kde se můžete seznámit, ale nesázejte na něj všechny karty. Zároveň buďte trpěliví, osobně mám kolem sebe poměrně dost párů, kteří se „potkali“ na Tinderu a skutečně si porozuměli natolik, že mají vážný vztah, někteří to dokonce dotáhli k sňatku a rodičovství. Většina ale měla zkušenost i se skutečně nevyvedeným rande. Zkrátka je třeba to zkoušet. 

 Zdroj: vlasta.cz Tinder - Statistics & Facts | Statista

Související články