Žila v Americe, kde se živila jako au-pair, pomáhala vést čajovnu a raw vegan restauraci. Pracovala také ve sportovním a wellness centru, učila angličtinu. Dělala saunové rituály, vedla jógu, účastnila se meditačních kurzů v Indii. Teď se nejvíc věnuje biohackingu (soubor změn v životním stylu, pozn. aut.) a tantře.

Co bylo impulzem, že jste začala pořádat ženské kruhy?

Bude to znít zvláštně, ale dalo by se říct, že první ženské kruhy jsem začala dělat v patnácti letech, kdy jsem v malém vesnickém bazénku vedla brigádně lekce vodního aerobiku. Dvakrát týdně jsem provázela cvičením a následnou řízenou relaxací osm až deset žen. Byly různého věku od 25 do 60 let. Některé byly stálice, jiné přijely jen tak na zkoušku. Neřešily jsme sice menstruaci, porody či probouzení ženství jako takového, na lekce ale primárně chodily ženy a často jsme cvičily v kruhu.

„Opravdové“ ženské kruhy jsem začala organizovat až o sedm osm let později. Primárně to bylo z touhy a vnitřního vedení předávat dál to, co převratného jsem na své cestě ženství zatím zjistila a s čím jsem se, díky vzdělání a seberozvojové praxi, postupně přestala trápit. V začátcích jsem se hodně soustředila na ženskou cykličnost a harmonizaci bolestivé či jinak problematické menstruace, časem se k tomu přidalo téma sebelásky, zdravých hranic, komunikace a větší spontánnosti a svobody.

Zdroj: Youtube

Jak dlouho takový ženský kruh trvá?

Obecně jsou kruhy dvou až tříhodinové a probíhají buď každý týden, nebo nepravidelně jednou za měsíc či párkrát do roka. Podobně jako třeba u ženských pobytů hodně záleží, kdo je organizuje. Já osobně tíhnu spíše k setkáním delším, třeba čtyřhodinovým, půldenním, denním či víkendovým. Vidím to na klientech a klientkách neustále. Minimálně hodinu až dvě trvá, než si opravdu dovolí zpomalit, vydechnout, uvolnit tělo a mysl, a jejich nervový systém je připraven kvalitně vnímat tady a teď. A než se nadějí, je konec. A další týden jdou na kruh znova, protože posledně nedošly kýžených výsledků. Mnohým z nich by však službu udělala ona hodina dvě navíc.

Co konkrétně ženy „učíte“?

Jedním z hlavních cílů a také spojnicí všech mých aktivit je svoboda. Konkrétně ženy učím, aby se cítily svobodně ve vlastním těle, aby se nenechávaly neharmonicky ovládat svými emocemi, náladami či energiemi. Tedy, být od nich osvobozené. Znát, ctít a vyjádřit své hranice a potřeby, starat se o své zdraví, posilovat vitalitu a žít harmonické vztahy.

Tajemství úspěchu Jennifer Aniston

Už jste někdy slyšeli o kruhu bohyně? Americká herečka Jennifer Aniston nedávno prozradila, že za svůj úspěch vděčí ženským kruhům a rituálům.

  • Praktikuje je už přes třicet let a nedá na ně dopustit. „Všechno, čeho jsem v životě dosáhla, byl kdysi záměr, který jsem si stanovila při ženských rituálech,“ řekla v rozhovoru pro CNBC.
  • Rituál kruhu bohyně je duchovní setkání žen zasvěcené znovuzískání ženské energie, která se nachází uvnitř a obklopuje nás všechny. V rozhovoru pro časopis Shape Jennifer Aniston řekla, že tento rituál provádí s dalšími ženami pouze tehdy, když se v jejich životech děje něco důležitého nebo se něco mění. „Od svého posledního rituálu mám pocit, že vstupuji do dosud nejlepší fáze svého života,“ řekla herečka.
  • A v čem vidí největší smysl těchto kruhů? „Smyslem je pečující a nesoudící místo, kde mohou být ženy zranitelné a vzájemně se podporovat, užívat si zábavu a duchovní relax. Kromě toho inspirují kreativitu.“

Zdroj: časopis Vlasta

Související články