Ale naučit se, jak být sebevědomější ve vlastní kůži, abyste mohla překonat problémy s vnímáním svého těla, možné je. Chce to jen trochu cviku. Nejdůležitější je zapamatovat si, že jedinou osobou zodpovědnou za sebelásku jste vy sama. Začněte tedy svému tělu projevovat lásku, kterou si zaslouží. Kterých osm věcí dělají ženy, jež milují svoje tělo?

Přijímají svoje tělo takové, jaké je

Ženy, které milují svoje tělo, ho plně akceptují, takže se pokuste přijímat tělo takové, jaké je. Vaše tělo vám přece umožňuje dělat všechny věci, na které pomyslíte. Máte nohy, která vás donesou tam, kam potřebujete, máte ruce, která vám dovolí hladit své blízké, máte oči, díky kterým vidíte krásu světa. Jste moc nízká, nebo naopak vysoká? Neměla jste na výběr, tak to přijměte. Na výběr jste neměla ani s barvou pleti, očí, vlasů, strukturou kostí, tak to přijměte. Cokoli na vašem těle, co nemůžete změnit, přijměte, jaké to je. To je první krok k budování sebedůvěry.  

Pracují na tom, co mohou změnit

Dokonce i dobře vypadající ženy, které milují svá těla, nejsou spokojené se všemi jejich aspekty. A i když nemůžete změnit své tělo, můžete být schopná změnit některé věci, které se vám na něm nelíbí. U jakýchkoli změn, které se rozhodnete provést, ale nikdy nechoďte do extrémů a nesnažte se změnit vše najednou. I když nemůžete změnit vrozené fyzické vlastnosti svého těla, můžete se pokusit změnit ty, které se vám na něm nelíbí. A pokud to nejde? Nechte to plavat.

Pečují o své fyzické zdraví

Ženy, které milují své tělo, vědí, že péče o své fyzické zdraví je každodenní proces. Znamená to, že se o něj budete pečlivě starat. Každý den budete svému tělu dávat dostatek tekutin, abyste mu zajistily hydrataci, budete jíst zdravá a nutričně výživná jídla, budete cvičit, abyste tělo udržela v co nejlepší formě. A taky mu dopřejete dostatek spánku, abyste regenerovala mozek. To, co ale vyhovuje ostatním ženám, nemusí nutně vyhovovat vám, takže si svůj výběr přizpůsobte tak, aby vyhovoval specifickým potřebám vašeho těla.

Ke svému tělu se chovají s respektem

Ženy, které milují svá těla, jsou se svým tělem spojené a váží si ho. Můžete si dopřát třeba horskou koupel s epsonskou solí, zapálenými svíčkami nebo aromatickými vůněmi. Můžete si dopřát masáž, speciální večeři, nebo se uvelebíte do postele s oblíbenou knížkou. Můžete strávit nějaký čas o samotě, můžete cokoli, abyste svému tělu ukázala respekt jakýmkoli možným způsobem, který je pro vás přirozený. Respektovat své tělo znamená zacházet s ním laskavě. K tomu patří i to, že budete mít vzpřímené držení těla, aby vaše tělo mohlo zhluboka a správně dýchat bránicí. Je to taky snaha být v klidu a vyhýbat se stresu.

Vybírají si, kterým myšlenkám o sobě budou věřit

Ženy, které milují své tělo, vědí, že fyzická péče o sebe nestačí. Vědí, jak si vybudovat sebeúctu tím, že se o sebe budou starat i psychicky. Každý den nám hlavou proletí tisíce myšlenek, některé jsou dobré, některé špatné. Vybírejte si takové, které respektují to, kým jste a podporují vaši lásku k vašemu tělu. Řekněte svému mozku, že už nebudete poslouchat negativní myšlenky, které o sobě máte a které jsou nepravdivé. Místo toho si raději připomínejte, že jste milá a že máte svou hodnotu.

Uznávají své pocity

Ženy, které milují svá těla, si také dávají záležet na tom, aby se staraly o své pocity. Uznávají je, neutíkají před nimi ani se před nimi neskrývají. Vaše pocity jste možná v minulosti neuznávala a nevyjadřovala je, nebo ano, ale ostatní vás neposlouchali nebo vás nerespektovali. Přesto jsou vaše pocity cenné, protože jsou vaší součástí. Vaším úkolem je rozpoznat je a potvrdit vlastní emoce a nedusit je v sobě. Časem se to naučíte a vaše pocity budou vaší součástí a zároveň vás nebudou ovládat.

Udržují svá těla v bezpečí

Ženy, které milují svá těla, je chrání tím, že se vyhýbají nebezpečným situacím. Nastavte si limity a nastavte je i lidem kolem vás, aby vám nemohli ublížit. Nikdy nezůstávejte v situaci, která umožňuje druhým, aby ublížili vašemu tělu. A poslouchejte taky svou intuici, důvěřujte svému nitru a nedovolte, aby druzí posouvali vaše osobní hranice.

Procvičují vděčnost

Ženy, které milují své tělo, denně praktikují vděčnost. Naučili se, jak si budovat sebevědomí tím, že si budou vážit svého těla, a ne ho nenávidět. Buďte vděčná za svoje tělo a schopnost starat se o něj každý den. Buďte vděčná za to, jak se každý den cítíte, za svoje pozitivní myšlenky, a hlavně buďte vděčná za svůj život a všechny úžasné lidi v něm.

Zdroj: Vlasta.cz yourtango.com  

Související články