Co to podle odborníků znamená? Že nepřijdete domů z práce a neřeknete partnerovi „ahoj, jak se máš“, a pak sebou plácnete na gauč k televizi. Smysluplné povídání znamená, že se skutečně ponoříte do kvalitních konverzačních témat se svým partnerem o věcech, na kterých ve vašem životě záleží. Podle průzkumu byly nejspokojenější páry, které „ztratily“ jen deset procent klábosením o ničem. Jednou z výhod oddaného vztahu je schopnost diskutovat o tématech, kterým jste se pravděpodobně vyhýbali v raných fázích randění. Tak si nalijte drink, uvelebte se na pohovce a dobře si popovídejte.

Trapné chvíle

Pokud se nemůžete s partnerem podělit o trapné okamžiky, které se staly na střední škole, komu jinému už byste je měli říct? Nebojte se téma otevřít, pokud jste to ještě neudělali. Kdo ví, třeba jsou příběhy vašeho partnera ještě děsivější než ty vaše.

Politika

Jak doopravdy vnímáte volby nebo nový zákon, který prošel nebo neprošel sněmovnou? Nemusíte spolu souhlasit, i když by to jistě pomohlo. Dobrý vztah umožňuje oběma stranám diskutovat o své vlastní filozofii, aniž by osobně zaujaly protichůdné názory.

Strach a nejistota

Strachem nemyslíme vaši fobii z žížal nebo motýlů. Mluvíme o věcech, kvůli kterým se probouzíte s šedivějšími vlasy. Co vás znepokojuje? Co na sobě chcete zlepšit? Jaké máte kostlivce ve skříni? Když jste zranitelní, riskujete sice odsouzení, ale mnohem větší šance je, že vás konečně pochopí.

Dětství

Zeptejte se svého partnera, jaký byl jako dítě. Snadno se spřátelil? Jaké hry měl rád? S kým blbnul ve školce? Vzpomínky na dětství jsou zábavnými rozhovory, ale mohou také poskytnout pohled na to, jak se váš muž stal osobou, kterou je dnes.

Rodinné vztahy

Pro pochopení jeho současného postoje k rodině je prvořadé znát jeho vztah k rodičům nebo sourozencům. I to, jak byl vychován, může být pro váš vztah důležité. Pokud byť jen trochu uvažujete o budoucnosti s tímto člověkem, pomůže vám, když se zeptáte, jak dobře vychází se svou rodinou. Proč nesnáší svou matku? Proč má blíž ke svým sestrám než k bratrům? Jak dobře zvládá rodinná setkání?

Aktuální dění

V době přetížení informacemi je téměř nemožné udržet v hlavě aktuality o všem, co se kolem nás děje. Zde vstupuje do hry týmová práce: Zeptejte se svého partnera na jeho zájmy, ať už jde o ekonomiku nebo regionální politiku, a zjistěte, zda vás o tom nemůže trošku poučit. Kdo ví, možná mu pomůžete zase rozvíjet zájem o mezinárodní dění nebo společenské události.

Související články

Film a zábava

Ve srovnání s politikou a osobními obavami se zábava může zdát dost povrchní, ale ve studii Psychological Science výzkumník Matthias Mehl zařadil právě diskuse o filmech do kategorie „hlubokých“, protože lidé se při rozhovorech soustředili na motivace postav a zápletky spíše než na hollywoodské celebrity.

Budoucnost

Nemusíte na partnera hned tlačit, aby mluvil o svých plánech na manželství a děti, ale věříme, že ať už o nich otevřeně mluví nebo se zeptáte přímo, měli byste znát jeho sny, cíle a touhy. Na čem pracuje? Co ho žene k úspěchu? Kde se vidí za pět let? Někdo, kdo touží po růstu a nebojí se neznámého, je jistě dostatečně dynamický, aby si vás zasloužil.

Zdroj: vlasta.cz yourtango.com/love/things-happy-couples-talk-about-conversation-starters mamamia.com.au/secrets-of-happy-couples/

Související články