Krása je sice zcela subjektivní a každý si pod ní představí něco jiného, průzkumy ale ukazují, že na něčem se lidé přece jen shodnou. A ne, není to velikost 36, kterou by muži oceňovali (někteří samozřejmě ano). Jsou to docela jiné věci. Co podle průzkumů vytvoří okamžitou chemickou reakci?

Úsměv

Pravděpodobně nejuniverzálněji zmiňovanou vlastností, kterou lidé považují za nejdůležitější, pokud jde o fyzickou přitažlivost, je úsměv. Průzkum, který prováděla Americká stomatologická asociace v roce 2014 prokázal, že úsměv je velmi důležitý proto, aby zafungovala chemie. K témuž zjištění dospěl i průzkum Singles in America, který prováděla společnost Match.com. Průzkum mezi 5 481 nezadanými lidmi zjistil, že většina single lidí posuzuje osobu, s níž jdou na rande, podle „velké trojky“. Kromě úsměvu tam patří taky zuby, sebevědomí a styl mluvy.

Jak si v průzkumech vedou další vzhledové aspekty?

Oči

Říká se, že oči jsou oknem do duše a oči o lidech prozrazují opravdu hodně. Podle studie, kterou prováděla sociální síť Badoo, vyplývá, že muži a ženy se shodli na tom, že oči jsou nejdůležitějším rysem obličeje potenciálního partnera. Účastníci průzkumu, a to většina mužů i žen, shledali jako nejatraktivnější modrou barvu očí. Pokud jde o preference mužů, vyhrály ženy s modrýma očima, přičemž 40,2 % mužů uvedlo, že si myslí, že světlé oči jsou nejatraktivnější. Hnědé oči se umístily na druhém místě s 29,2 % a zelené na třetím s 17,5 %.

Prsa

Z průzkumu, který prováděli čeští výzkumníci v roce 2016, vyplynulo, že většina dotazovaných mužů považuje za nejatraktivnější prsa, a to kulatější (bez ohledu na jejich velikost). Studie z roku 2017 naznačila, že většina mužů (dotazování byli muži z Brazílie, Kamerunu, České republiky a Namibie) preferovala středně velká prsa, následovaná velkými prsy. Naproti tomu muži ze všech čtyř národností preferovali pevná prsa. To podporuje myšlenku, že morfologie prsou může sloužit jako indikátor potenciální plodnosti, ale také zbytkové plodnosti. S věkem a počty těhotenství se totiž obecně prsa stávají méně pevnými.

Břicho

Pokud jste dělali kliky jako blázen v honbě za pevným břichem, můžete se utěšovat tím, že vaše úsilí není marné. Když se Fast Life.com v roce 2014 dotazoval více než 1000 mužů a žen ohledně fyzických vlastností, které považují za nejatraktivnější u opačného pohlaví, břicho se u obou skupin umístil velmi vysoko. Ve skutečnosti se u žen břicho umístilo tak vysoko, jak jen mohlo – mužské břicho bylo ženami považováno za nejatraktivnější prvek mimo obličej a získal průměrné skóre 3,17 na pětibodové škále důležitosti.

Vlasy

Z průzkumu na sociální síti Badoo vyplývá, že 60 procent dotázaných mužů uvedlo, že preferují modrooké brunetky. Blond barva zvítězila u 29,5 procenta mužů, 28,6 procent preferovali černé vlasy a celá jedna třetina zvolila jako nejpřitažlivější hnědou. A když připočteme 8,8 procenta mužů, kteří dávají přednost zrzkám, stále vedou tmavé vlasy nad světlými.

A pozor, vlasová hříva je důležitá i pro ženy, když si vybírají partnera! Když tým Plenty Of Fish Research v roce 2014 shromáždil data z více než 81 000 uživatelských profilů a téměř dvou milionů zpráv od lidí ve věkové skupině 25 až 35 let, zjistilo se, že barva mužských vlasů má jednoznačný vliv na to, zda jim žena odpoví či nikoli. Hnědovlasí pánové dostávaly o 20 procent více zpráv než ostatní, na druhém místě se pak umístila blond a na třetím – žádné vlasy. Ano, někdy je více sexy prostě vzít do ruky holicí strojek než barvu.

Zdroj: Vlasta.cz yourtango.com/love/research-says-physical-features-men-attracted-most

Související články