Leoš Mareš: Do třetice všeho dobrého

Své třetí otcovství si od začátku letošního března užívá moderátor Leoš Mareš. Miminko, které nosila pod srdcem jeho žena Monika, se mělo narodit na přelomu února a března, jenže se mu na svět příliš nechtělo a tak manželé vyráželi na pravidelné "vyvolávací" procházky. 10. března se pak Mareš se šťastnou novinou pochlubil na svém instagramovém účtu, kam umístil fotografii rozbitého vajíčka a přidal jednoduchý a výstižný popisek "A je to!". Do poslední chvíle ale nikdo netušil, zda se slavnému páru narodila holčička či chlapeček. Nakonec však Mareš kápl božskou a přiznal, že mu jeho milovaná manželka povila dcerku Alex. Oblíbený moderátor má z předchozího manželství (taktéž) s Monikou Marešovou, za svobodna Poslušnou, už dva syny šestnáctiletého Jakuba a dvanáctiletého Matěje.

Jakub Vágner: Krev pot a výkřiky

Roli novopečeného otce si aktuálně užívá také rybář Jakub Vágner. Syn hudebníka Karla Vágnera přivítal na svět začátkem dubna svoji prvorozenou dceru Kayu. Manželce Claudii, německé rybářce, byl oporou u porodu a zážitek to pro něj byl tak silný, že se z pocitů vypsal na sociálních sítích. „V životě jsem viděl opravdu krásná místa. Procestoval jsem v podstatě celý svět a zažil kouzelné chvíle, které se nedají popsat slovy. Nejkrásnější západy slunce, přátelství s lidmi vzdálených národů či kmenů a pestrý život ve všech jeho podobách. Ale pak vidíte svou ženu, jak křičí bolestí, aby přivedla na svět úplně nový život," píše Vágner s tím, že realita skutečného porodu se od amerických filmů diametrálně liší. "Možná jsi ten nejtvrdší chlap, ale do očí se ti derou slzy. Chtěl bys své ženě pomoci v bolestech, ale nemůžeš. Je to krev, pot a výkřiky, které jsi nikdy předtím nezažil. Nepředstavitelná porce emocí, která je pro chlapa jako diváka děsivá, ale zároveň krásná," pokračuje s vyprávěním zážitku, který se otiskl hluboko do jeho srdce. "A pak uslyšíte křik dítěte, pláč vaší ženy...Je to moment, který se nedá popsat. Vše najednou dostává zcela nový rozměr. Jsem táta a mám dceru, malou rybářku Kayu,“ svěřil se Jakub Vágner, který je na svou ženu Claudii neuvěřitelně pyšný.

Václav Noid Bárta: Taťka bulí

Na konci dubna se už trojnásobným tatínkem stal zpěvák Vašek Noid Bárta. Jeho přítelkyně, tanečnice Eliška Grabcová, mu porodila dceru s krásným českým jménem Anička. "Holky jsou v pořádku, taťka bulí," pochlubil se fotografií z porodnice na sociálních sítích šťastný muzikant. Se současnou partnerkou má již dceru Elišku, z manželství s Gabrielou Dvořákovou pak dceru Terezku.

David Gránský: Moje žena je hrdinka

Po dvanácti letech vztahu s optičkou Nikolou letos založil rodinu také třicetiletý herec David Gránský. Začátkem června se manželům narodil syn Mateo. V plánu byl přirozený porod, chlapeček se však rozhodl přijít na svět císařským řezem. "Není nic důležitějšího než to, že jsou oba v pořádku, a že tak neskutečně těžký a dlouhý porod zvládli. Moje žena je hrdinka. Miluju ji. Miluju je,“ napsal na sociální sítě hrdý novopečený tatínek.

Zdroj: Instagram vlasta.cz