O tom, kdo se zhostí role jedné z nejznámějších československých zpěvaček, měl režisér snímku Michal Samir jasno už od začátku. Roli proto mladá herečka a zpěvačka Anna Fialová, známá například ze zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, získala bez castingu.

„Museli jsme najít herečku, která fantasticky hraje, nějakým způsobem může vypadat jako Iveta, když tomu dopomůžeme, a musí ještě k tomu všemu fantasticky zpívat. Když dáte všechny tyhle věci dohromady, stejně vyjde jenom jeden jediný člověk, a to je Anička Fialová, takže v tu chvíli byl casting vlastně trochu zbytečný,“ uvádí Samir.

Roli Petra Sepéšiho získal Vojtěch Vodochodský, syn kuchaře Ivana Vodochodského, a postavy Ladislava Štaidla se ujal Ondřej Brzobohatý.

Všechno bylo jinak, říká režisér

Kdo by čekal skandální odhalení a pikantnosti ze života Bartošové, bude nejspíš zklamán. To všechno už tu bylo. Minisérie Iveta naopak ukazuje příběh zpěvačky od prvních kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou navštěvovala školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství se zpěvákem Sepéšim a vznik hitu Knoflíky lásky.

„Diváci se dozví drobnosti, jednotlivosti a detaily, které možná všechno vysvětlí trochu přesněji a podrobněji, než jak to mají zakódováno v hlavě. Ať už vůči Ivetě, která z toho vychází trochu jinak, než jak ji lidé v osmdesátých letech četli, nebo vůči Petrovi, který byl vždycky vnímaný jako takový ten ‚pěkný zpěvák‘. Zkrátka všechno to bylo trochu jinak,“ naznačuje režisér, který na seriálu pracoval nejen se souhlasem pozůstalých po Sepéšim, ale především Ivetiny sestry Ivany a syna Artura.

Toho k natáčení přesvědčila osobní schůzka, na níž mu režisér po letech svých rešerší odprezentoval svou představu. A dojem na něj udělal i fakt, že byl ochoten vše položit, pokud by se scénářem nesouhlasil. „Sdělil mi, že záměrem není postavit mé matce pomník, ale odvyprávět příběh, který se k mamince postaví jako k člověku se všemi jeho klady i zápory. To mě oslovilo,“ dodal jediný potomek Bartošové, taktéž muzikant. Minisérii Iveta uvádí placená platforma Voyo.

Zdroj: ČTK, TV Nova