Všichni máme nějakou naději nebo sen, že jednoho dne najdeme „toho pravého“, s nímž budeme mít zdravý vztah na celý život. A není na tom vůbec nic špatného. Během let se však výrazně změnilo nejen samotné seznamování, ale především věk, ve kterém se svým vyvoleným či vyvolenou zakládáme rodiny. V roce 2021 byl průměrný věk poprvé ženatých mužů 30,6 let, u žen pak 28,6 let. Jedná se o nárůst o více než dva roky u obou pohlaví od roku 2010. Podle údajů z Pew Research Center se i více párů, a to až o 29 %, vrhá do manželství, přičemž hlavním argumentem jsou peníze.

Přestože se trendy v randění a vztazích obecně mohou během let měnit, jednání a chování, které naznačují zdravý vztah, zůstávají v průběhu času konzistentní. Není se proto třeba obávat – stále existují způsoby, jak zjistit, zda váš vztah má potřebné predispozice pro to, aby vydržel do budoucna. Které to jsou?

1. Jeho/její přátelé jsou vaši přátelé

Představit svou polovičku přátelům je obrovský krok a obvykle znamená, že to člověk se vztahem myslí vážně. Když si navíc s jeho přáteli, a on s vašimi, padnete do noty, máte předem vyhráno.

2. Rozesmíváte se navzájem

Smích ve vztahu bohužel není samozřejmost. Někteří lidé mají suchý humor, někteří se baví černým humorem, a jiní jsou obyčejní hulváti, jejichž vtípky nemusejí ostatním připadat k smíchu. Když se však dokážete rozesmát vzájemně, je to známka toho, že jste na stejné vlně.

3. Konstruktivní kritika

Jste schopni se hádat a zároveň ze sporu udělat produktivní diskuzi, abyste se z problémů pro příště poučili. Během hádky u vás přitom nedochází k žádnému osočování nebo manipulaci.

4. Bavíte se nicneděláním

Zažíváte se svým partnerem či partnerkou okamžiky, kdy neděláte nic zásadního, a přesto si užíváte vzájemné společnosti? Pak jste šťastní lidé. Nicnedělání je totiž jen jiná úroveň intimity, kdy vidíte jeden druhého v jiném světle.

5. Chcete být kvůli němu/ní lepším člověkem

Každodenní snaha o lepší já, a to nejen kvůli své polovičce, ale kvůli všemu, co vás v životě naučila, je další známkou toho, že váš vztah směřuje správným směrem.

6. Jste jeden za druhého vděční a dáváte to najevo

Vážíte si toho, že se máte vzájemně ve svých životech. Svou vděčnost projevujete slovy, anebo malými náhodnými skutky laskavosti.

7. Žijete intimním životem

Milujete líbání a vzájemné dotyky. A je jedno, zda jde jen o mazlení, nebo něco více fyzického. I přesto, že jste spolu už roky, chováte se jako na líbánkách.

8. Diskutujete o budoucnosti

Mluví váš partner či partnerka o vás a o vztahu pouze v přítomném, nebo i v budoucím čase? Pokud s vámi plánuje budoucí aktivity, pravděpodobně s vámi počítá i nadále a chce vás ve své blízkosti.

Zdroj: vlasta.cz 8 Signs You're In A Rare Relationship That Can Last A Lifetime | Brittney Lindstrom | YourTango

Související články