Být nezadaný je dneska zcela normální. No jo, ale co když je člověk single a navíc mu tento stav plně vyhovuje a nechce na něm nic měnit? Aha? To už někteří chápou hůř. Jenže ať se nám to líbí, nebo ne, mnohým se život podle vlastních pravidel bez nutnosti se komukoli zpovídat prostě líbí. Mohou flirtovat, randit a uklidňuje je skutečnost, že jim nikdo nepíše nebo nevolá, nebo naopak že si mohou beztrestně psát hned s několika lidmi najednou. Zkrátka že jsou svým vlastním pánem.

Pokud vám těchto 10 znaků zní povědomě, asi zkrátka nejste vztahový typ. Na druhou stranu nikde není psáno, že se to časem nemůže změnit.

1. Nevyhledáváte společnost

Rádi se obklopujete přáteli, ovšem ve skutečnosti si úplně nejvíc užíváte čas strávený jen sami se sebou. Nehledáte nikoho, kdo by zaplnil vaši samotu, jelikož ji máte rádi. Jste nezávislí a spokojení se svým životem tak, jak je.

2. Odmítáte být ve vztahu jen tak

Nechcete být s někým jen proto, že se to sluší a společnost si to žádá. Razíte pravidlo: než špatný vztah, to raději žádný.

3. Okolí si nepouštíte příliš k tělu

Jste citově nezávislí. K lidem příliš nepřilnáváte, jelikož víte, že většina z nich je ve vašem životě pouze dočasně. Těžké emocionální scény, drama a konflikty vás vyčerpávají.

4. Máte různé zájmy a koníčky

Vaším životním pohonem není láska. Svůj potenciál naplňujete prací. Štěstí a optimismus získáváte z různých činností, zájmů a koníčků, které vám do určité míry vztah kompenzují.

5. Chcete žít naplno

Milujete poznávání nových lidi a představa, že strávíte zbytek života jen s jedinou osobou, vás děsí.

6. Nevědomě sabotujete vztahy

Jednou za čas narazíte na někoho, kdo se vám skutečně líbí. V hlavě však začnete rozebírat jeho i své chyby, až nakonec sami sebe přesvědčíte o tom, že pro vás není ten pravý či ta pravá a že s ním či s ní vztah vlastně vůbec nechcete.

7. Jste dobrodruh

Zatímco všichni okolo vás jsou zaneprázdněni svatbou a plozením dětí, vy plánujete své další cestovatelské dobrodružství, zvažujete stěhování do nového města nebo přemýšlíte nad změnou kariéry.

8. Toužíte po svobodě

Máte pocit, že jste připraveni udělat skok do neznáma, ale když se objeví někdo skvělý, začnete najednou šílet, že s ním musíte strávit zbytek života, cítíte se v pasti a chcete odejít.

9. Jste zvyklí dělat si věci po svém

Rádi si vybíráte, jak naložíte se svým časem a energií. Nechcete se zabývat odpovědností za potřeby a požadavky někoho jiného.

10. Ani v minulosti jste vztahům moc nedali

Pokud si nemůžete vzpomenout, kdy naposledy se vám někdo skutečně líbil natolik, abyste se mu zavázali, pravděpodobně jste vztahům moc nedali ani dříve. A nyní jste po letech už na samotu tak zvyklí, že si ani neumíte představit, jaké by to ve vztahu bylo.

Zdroj: vlasta.cz If These Signs Sound Familiar, Give It Up — You're Not A Relationship Person | YourTango

Související články