Dospělí lidé mají průměrně kolem tří blízkých přátel. Ať už jste introvert nebo extrovert, máte kdykoli šanci potkat novou kamarádku. U vás doma ji samozřejmě nehledejte. Budete muset někam vyrazit, a to buď virtuálně nebo fyzicky.

Zdroj: Youtube

Štěstí s příchutí samoty

Seznamování v dospělosti se někdy může zdát obtížné. Mnohé ženy, které se staly maminkami, zažily pocit samoty. Svatba, těhotenství, porod a najednou jste doma sama s miminkem. Muž je v práci a stará se o vaše blaho. Kamarádky jsou zatím bezdětné, nebo naopak mají starší děti. V tu chvíli by se vám hodila přítelkyně, která je na tom stejně. Naštěstí existuje mnoho facebookových skupin pro maminky s dětmi. Zkuste prozkoumat vody nejpoužívanějších sociálních sítí.

Víte také, že existuje speciální mobilní aplikace pro maminky Mamio? Aplikace je zdarma a funguje podobně, jako populární seznamovací appka Tinder. Vybíráte shodu na základě vzájemné vzdálenosti, názorů a zájmů.

Kde najít nové přátele?

 • Na semináři nebo pravidelném kurzu. Přihlaste se na něco, co vás vždycky bavilo nebo zajímalo. Ať už to bude malování, keramika nebo třeba jazykový kurz.
 • Ve vaší práci. Zkuste se porozhlédnout po vaší firmě. Určitě je tam někdo, kdo vám je sympatický. Domluvte si třeba posezení u kávy.
 • Při venčení svého čtyřnohého miláčka. Dejte se do řeči s jinými pejskaři. Můžete si domluvit na příště společné venčení.
 • Ve fitku nebo při vašem oblíbeném sportu. Na sociálních sítích si můžete běžně domluvit skupinové sportování nebo výlety do přírody.
 • Ve městě. Vyrazte za kulturou - do divadla, letního kina, na koncert nebo výstavu. Určitě máte ve svém messengeru spousty pozvánek na letní události a večírky.
 • Při cestování. Přes internet se můžete domluvit na společném výletování. Nebo potkáte přátele přímo na cestách. Seberte odvahu a vydejte se na průzkum světa.
 • Na internetu. Tam to jde v podstatě neomezenými způsoby. Mimo sociální sítě typu Facebook a Instagram, máte možnost vyzkoušet seznamovací mobilní aplikace.

A co, když na to jdete špatně?

Pokud už máte nějaké neúspěšné pokusy o navázání přátelství za sebou, možná byste mohla změnit taktiku. Ne každý je sympatický od pohledu. Spousta lidí působí nedostupně, aniž by o tom věděla. Pokuste se zastavit a zamyslet nad následujícími doporučeními. Možná budou některá z nich pro vás klíčová.

 1. Buďte usměvavá a otevřená. Nikoho nezaujmete, když se budete mračit.
 2. Snažte se působit mile a pozitivně. Lidé mají rádi optimisty.
 3. Nestěžujte si a nestavte se do role oběti. Znáte snad někoho, kdo rád neustále poslouchá o problémech?
 4. Nikoho nepomlouvejte. Protože první, co napadne druhého je to, že by se od vás dočkal toho samého.
 5. Mluvte srozumitelně, upřímně a na rovinu. Nemluvte rychle a v dlouhých příbězích.
 6. Nemluvte jen o sobě. Najděte zajímavé téma rozhovoru.
 7. Nechte prostor k vyjádření i tomu druhému. Pokládejte otázky a zajímejte se, co ho/ji baví.
 8. Nesvěřujte hned soukromé a intimní informace o sobě. Přece na sebe okamžitě všechno nevyzradíte.
 9. Vnímejte, která témata a otázky jsou druhým příjemná a která ne. Nebuďte dotěrní. Nevyzvídejte.
 10. Buďte přirozená a sama sebou. Nedělejte ze sebe někoho, kým nejste. Tento bod je důležitý zejména pro introvertky. Někdy toiž bojujeme se sebevědomím a snažíme se dělat lepšími. Buďte upřímná k sobě i druhým, jedině tak najdete pravé přátele.

Text: Magdalena Weingärtner

Zdroj: vlasta.cz 14 Ways to Find Good Friends No Matter What Your Age - LifeHack

Související články