Vyjadřovat si zamilovanost se u nás v Česku spojuje s prvním májovým dnem. Samozřejmě, už jsme adoptovali i svatého Valentýna, hlavně kvůli geneticky vrozenému dobrému vztahu slavit cokoliv. Dávat i dostávat je příjemné a příroda přímo volá ven.

Kvíz: Znáte báseň Máj a jeho autora Karla Hynka Máchu?

Romantika všude

Pokud se rozhodnete v máji vyjádřit city květinou, pozor. I taková klasika, jako růže, může svou květomluvou uškodit. Jde o barvu! Vsaďte na rudou, ta zaklela do okvětních lístků lásku i vášeň. Čím tmavší odstín, tím hlubší city. Růžové květy také ujdou, zvýrazňují ve vztahu romantiku, právě aktuální. A protože i paleta růžových odstínů je veliká, dá se naznačit také něha, když je barva světlá, téměř pastelová. Nebo rafinovanost s otře růžovou, či právě populárním odstínem magenta.

Zdroj: Youtube

Tuhle neberte!

Na bílé růže pozor, protože se hodně spojují se svatebními kyticemi, mohly by se u nesezdaných párů vykládat jako příslib brzké změny stavu. Žluté růže raději nechte stranou. Většina lidí ví, že jsou symbolem kamarádství. A také k nim prý tíhnou nevěrníci, tak zbystřete! Naději symbolizuje oranžový květ, ten je šikovný hlavně pro nesmělé, protože se bere jako předskokan vyjádření citů, dosud utajovaných. A jestli se vám líbí ty uměle vypěstované modré růže, klidně s nimi zaplňte celý obývák. Symbolizují věrnost.

Nasladko

V máji si dopřávejte čokoládou. Oficiálně. Je to totiž symbol lásky. Původní (celkem hořká) pochoutka byla tekutá. A drahá! V tuhém složení se lépe prodávala, na začátku 19. století se začaly vyrábět tabulky a kostky, které si občas mohl dovolit i méně zámožný člověk. O sto let později se svět dočkal krabiček ve tvaru srdce, a tak vzniklo nezničitelné pouto mezi čokoládou a láskou. Navíc pojídat čokoládu znamená přivolat si stav podobný zamilovanosti, protože obsahuje látky, které v mozku vyvolávají tytéž pocity.

Zdroj: vlasta.cz, capsicumcooking.com, surprose.com/blog/meaning-of-rose-colours, youtube.com

Související články