Teorie spojování krevní skupiny s osobností člověka se poprvé objevila už v roce 1916 a později ji převzala japonská armáda, která používala krevní skupiny k analýze silných a slabých stránek vojáků a údajně organizovala bojové skupiny během druhé světové války na základě krevní skupiny.

V 70. letech tuhle myšlenku oživil Japonec Masahiko Nomi ve svém bestselleru Ketsuekigata de Wakaru Aisho, který se zabývá právě porozuměním krevních skupin. V jeho práci pokračoval syn a prováděl řadu výzkumů v Insitute of Blood Type Humanics. Jejich teorie byly založeny na pozorování lidí na základě čtyř krevních skupin. Přestože neexistuje vědecký důkaz pro tvrzení, že krevní skupina určuje charakter člověka, většina Japonců věří, že na tom něco pravdy bude. Japonské ženy si stále vybírají partnera mimo jiné podle toho, jakou má krevní skupinu, japonské seznamky zprostředkovávají seznámení s „ideálním" partnerem podle krevní skupiny, dokonce i firmy si vybírají zaměstnance podle krevní skupiny. A věřte, nebo ne, Japonci prý vyrábějí i kondomy pro jednotlivé krevní skupiny. Jak na tom tedy krevní skupiny jsou, pokud jde o vztahovou kompatibilitu?

Krevní skupina A

Typ A je považován za vysoce organizovaný a precizní. Áčka dbají na detaily, jsou to perfekcionisté a ve všem chtějí být stoprocentní. Rádi dělají věci určitým způsobem, což můžou ostatní vnímat jako otravné. Jsou to citliví lidé, kteří si berou věci k srdci. Mají velký smysl pro zodpovědnost a dobře zváží všechny možnosti, než se pro něco rozhodnou. Jako milenci a partneři jsou laskaví, trpěliví a nikdy nezapomenou poslat esemesku, když se někde zdrží. Ve vztazích milují stabilitu, jen jsou někdy málo spontánní, což může vést k napětí. Zvláště pak, pokud jsou s někým s krevní skupinou B. Nejlepším partnerem je pro áčka krevní skupina A, nebo AB, případně O.

Krevní skupina B

Typ B je pohodový, uvolněný a temperamentní. „Béčka“ jsou velmi upřímní lidé a vždy říkají, co si myslí. Někdy je to k dobru věci, jindy to může být na škodu. Velmi dobře se dokážou soustředit, ale obvykle jen na to, co je zajímá. Podle Japonců lidé s krevní skupinou B touží po sociální interakci, ale dost často selhávají při budování vztahů. Podle Japonců totiž neumí zachytávat sociální signály a často pohrdají pravidly. Pokud toužíte ve vztahu po vášni a překvapení, zejména pokud jde o sex, pak si najděte „béčko“. V Japonsku označují osoby s touto krevní skupinou jako „srdeční jističe“. Nejvhodnějšími partnery pro tuto krevní skupinu je skupina B, ale i AB nebo O.  AB je pro krevní skupinu B inspirativní, O zvyšuje jejich citlivost učí je zodpovědnosti.

Krevní skupina AB

Tato krevní skupina je nejvzácnější. I proto jsou tito lidé považovaní za osoby s dvojí osobností. Nesou v sobě konkrétní vlastnosti skupiny A a ze skupiny B v sobě mají svobodomyslnost. Jsou to velmi kreativní a zvídaví lidé. Překvapivě prý má většina géniů krevní skupinu AB. Tito lidé mají velmi výrazný smysl pro morálku, mají rádi svůj klid a racionalitu. Ve vztazích jsou velmi přizpůsobiví. Skvěle si sednou s krevní skupinou A, protože i áčka ctí silné morální zásady. Respektují se, ale mohou se často i hádat. Jejich kreativita se líbí lidem s krevní skupinou B. Pokud jde o kompatibilitu s krevní skupinou 0, obvykle to dobře funguje v případě přátelství a obchodního partnerství. V romantickém vztahu to bude klapat jen tehdy, když mezi nimi přeskočí opravdu silná jiskra.

Krevní skupina 0

Typ 0 je všechno, co si budete přát. Nulky totiž vycházejí s každým. I proto jsou považováni za skvělé prostředníky nebo ty, které potřebujete k vyřešení problémů. Nemají rádi zdlouhavou práci ani si nepotrpí na detaily. Lidé s krevní skupinou 0 jsou vizionáři a taky velmi sebevědomí. To může na druhé občas působit arogantně. Věděli jste, že většina japonských premiérů měla krevní skupinu 0? Ve vztazích jsou to romantici, kteří jsou velkorysí a hraví, ale totéž očekávají od svého partnera. Pozor, pokud vám začnou nedůvěřovat, klidně vám napíchnou telefon, aby zjistili, jestli jim nejste nevěrní. Krevní skupina 0 je kompatibilní s většinou krevních skupin, nejvhodnější je pro ně ale krevní skupina A.

Zdroj: Vlasta.cz notesofnomads.com

Související články